Potężna awantura o Kościół, warszawski bazarek zapłonął od emocji. „Sp****laj szatanie!”

Najnowszy odcinek programu „Komentery” już w sieci. Tym razem Adam Feder zapytał warszawiaków o to, dlaczego Polacy odwracają się od kościoła.

Najnowsze „Komentery” już w sieci

Jeżeli nigdy wcześniej nie wpadliście na jeden z odcinków programu „Komentery” Adama Feder , to macie czego żałować i co nadrabiać. Dziennikarz przeprowadza uliczne sondy, w których zadaje krótkie i proste pytania dotyczące polityki, wyborów, preferencji politycznych. Odpowiedzi udzielają m.in. klienci bazarków, mieszkańcy wsi, plażowicze czy emeryci – jednym słowem mamy tu pełen przekrój społeczeństwa.

Bywa straszno, śmieszno, czasami bardzo poważanie i refleksyjnie.

W najnowszym odcinku Adam Feder udał się na jeden z warszawskich bazarków mieszczący się przy Placu Szembeka w Warszawie. Emocji i mocnych słów nie brakowało, bo jak mogło być inaczej, gdy chodzi o opinię na temat Kościoła w Polsce i poczynań hierarchów? Wśród klientów targowiska nie zabrakło zagorzałych katolików, których zdenerwowało zwykłe pytanie „dlaczego Polacy odwracają się od Kościoła”, jak i osób, którym z kościołem – mówiąc delikatnie – nie po drodze.

Fakty są takie, że z roku na rok coraz mniej Polaków chodzi do kościoła. Swój katolicki obowiązek spełnia wg. statystyk już mniej niż 30 proc. Polaków.

Pytanie, które rodzi wściekłość

– Pan żartuje, niech pan cyrku nie robi. Spie***laj! – zareagował agresywnie starszy mężczyzna zapytany o niekorzystne dla Kościoła statystyki. Reporter nie odpuszczał, jednak na nic zdały się jego próby rozmowy. – Jak będziesz zdychał, to się będziesz modlił – dodał zdenerwowany mężczyzna, który później jeszcze nazwał Adama Federa „szatanem”.

– Dlaczego Polacy nie chodzą do kościoła? – zapytał innego przechodnia. – To wy tak twierdzicie! – odpowiedział mężczyzna. – Nie, to statystyki kościelne tak mówią – bronił się dziennikarz. Wtedy do dyskusji włączyła się emerytka.

– Ja chodzę codziennie i jak mogę to dwa razy dziennie. W niedzielę u nas jest bardzo dużo ludzi, pełen kościół – przyznała. –  A młodzieży nie ma, to jest fakt. Dlaczego tak jest? Powiedziałabym, ale nie chcę ubliżać młodzieży…To chyba wina rodziców, że nie wypędzają ich do kościoła – dodała kobieta.

– Ludzie nie chodzą do kościoła, bo są głupi – zauważyła inna klientka bazarku. – Internet ich odciąga przede wszystkim i inne głupoty, które tam czytają. Do widzenia! – krótko podsumowała kobieta. Ale byli i tacy, którzy są sceptyczni wobec działań hierarchów. Cały odcinek najnowszych „Kometerów” możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *