Polityka i Społeczeństwo

Posłowie PO nie mają zamiaru czekać z założonymi rękami ws. Obajtka. Czy ten ruch doprowadzi do ukarania winnych?

Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Posłowie Koalicji Obywatelskiej (KO) twierdzą, że złożą do prokuratury doniesienia na działania prokuratury i niedopełnienie obowiązków w sprawie Daniela Obajtka i jej umorzenie.

KO bierze pod lupę Obajtka

Składamy doniesienie do prokuratury na prokuraturę, że nie dopełniła obowiązków – powiedział poseł KO Marcin Kierwiński na konferencji prasowej. – Złożymy doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuraturę, jeżeli chodzi o umorzenie sprawy pana Obajtka – dodał.

Jak stwierdził, “wtedy, gdy prokuratura otrzymała niezbite dowody na to, że zachodzą pytania, czy pan Obajtek prowadzi interesy prywatnej spółki, będąc wójtem Pcimia i kłamał przed sądem, prokuratura nie zrobiła z tą sprawą nic“.

– Nawet nie przejrzała dokumentów, sprawa została umorzona – stwierdził poseł KO.

Afera Obajtka

O co dokładnie chodzi?

Obajtek, jeszcze jako wójt Pcimia, był oskarżony o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą, przyjęcie łapówki i oszustwo. Jak twierdzi Gazeta Wyborcza, po dojściu do władzy przez PiS, prokuratura wycofała akt oskarżenia z sądu, następnie wniosła go ponownie. Tyle że już bez wątków dotyczących samego Obajtka. Te ostatnie skierowano do innej prokuratury, gdzie je umorzono.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w prokuraturze nie ma taśmy, płyty, na której zostały nagrane rozmowy prezesa Obajtka. Ta płyta zginęła. Po raz kolejny okazuje się, że prokuratura rządzona przez pana Zbigniewa Ziobro jest niczym czarna dziura. Wpadają do niej dowody i nikną – mówił dalej poseł KO.

Chodzi mu o doniesienia medialne. W czwartek Gazeta Wyborcza opublikowała bowiem tekst, z którego wynikało, że z akt sprawy dotyczącej doniesienia o składaniu przez Obajtka fałszywych zeznań zniknęła płyta z nagraniami rozmów, które wcześniej gazeta opublikowała.

– Zdajemy sobie sprawę, że na to zawiadomienie pan Zbigniew Ziobro też nie zareaguje, ale to będzie dowód, że nikt z tych, którzy +skręcali+ aferę pana Obajtka nie zostanie bezkarny – mówił Kierwiński

Jak widać, KO przechodzi w kwestii afery Obajtka do ofensywy. Co z tego wyniknie? Przekonamy się za jakiś czas.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie