Kultura Po godzinach

Posłowie PiS przestraszyli się nowego horroru Netflixa? “My nie pozwalamy, aby opluwać mundur żołnierza polskiego”

“W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” to kontynuacja polskiego horroru wyprodukowana przez Netflixa. Jak na razie zbiera różne recenzje. Okazuje się jednak, że produkcja nie podobała się posłom PiS. Dlaczego?

“W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”

“W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” to druga część horroru, który przeraził polskich widzów rok temu.

To dość krwawy slasher, który opowiada losy młodych ludzi, którzy w tytułowym lesie napotykają zaskakujących wrogów.

Druga część jest nie tylko slasherem, ale dość zabawną mieszkanką paru stylistyk. Mimo tego nie spodobała się posłom PiS.

O co dokładnie chodzi? W filmie pojawiają się m.in. żołnierze Wojska Ochrony Terytorialnej. Problem w tym, że zostali przedstawieni w dość zabawny sposób – jako osoby nieporadne i gapowate. Do tego stacjonują w miejscu, gdzie na ścianie powieszono… swastykę. Miało to zapewne sugerować, że wywodzą się ze środowisk faszystowskich.

To niebywały skandal. Widocznie komuś się pomieszało w głowach. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają swój godny udział w tym co działo się w czasie pandemii, ale również obecnie na granicy polsko-białoruskiej. Tego typu sceny obrażają. To dalsze plucie na mundur żołnierza polskiego. Na to nie można pozwolić. Nie wiem, czy ktoś będzie podejmował jakieś kroki prawne wobec tego filmu na tej platformie streamingowej. My nie pozwalamy, aby opluwać mundur żołnierza polskiego, ani opluwaniu idei, która towarzyszy funkcjonowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl poseł PiS Jan Mosiński.

Mosiński chce, by platforma streamingowa poniosła konsekwencje za to, jak pokazano w filmie żołnierzy WOT. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może interweniować w tej sprawie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie