Posłanki opozycji interweniują ws. głośnej policyjnej afery. „Nie pozwolimy, żeby…”

Media żyją wypadkiem radiowozu w Dawidach Bankowych. Sprawą zajmują się m.in. dwie posłanki Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska oraz Aleksandra Gajewska.

Wypadek z radiowozem w roli głównej

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu pod Warszawą, w pobliżu skrzyżowania ulic Kinetycznej i Złote Łany w Dawidach Bankowych. Z funkcjonariuszami, co ciekawe, podróżowały wtedy dwie nastolatki.

– Nie mamy żadnych podstaw do tego, by te osoby w tym radiowozie się znalazły.

Stąd decyzja o wszczęciu czynności dyscyplinarnych wobec policjantów – poinformował wtedy Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Dowiedzieliśmy się też, że 17- i 19-latka po wypadku „uzyskały pomoc medyczną we własnym zakresie”.

Z kolei z relacji bliskich młodszej dziewczyny wynika, że gdy obie nastolatki wysiadły z rozbitego pojazdu, jeden z policjantów sprawdził, czy nic im nie jest. Drugi zaś miał krzyknąć do nich: „a teraz sp……ać!”. Znajomi nastolatek zabrali je na teren OSP w Raszynie, do stacji pogotowia ratunkowego. Młodsza trafiła do szpitala.

Kinga Gajewska interweniuje

Sprawą zajęły się dwie posłanki KO.

– W toku postępowania i kontroli, którą przeprowadziłyśmy między innymi na komendzie w Pruszkowie, dowiedziałyśmy się, że jeden z policjantów, ten, który prowadził samochód, ma 18-letni staż pracy. Drugi policjant, który był pasażerem, jest po kursie podstawowym. Był dwa miesiące w pracy. Był to jego pierwszy patrol i interwencja, która w tak brawurowy sposób została zakończona – powiedziała podczas czwartkowej konferencji posłanka Aleksandra Gajewska.

Zastrzegła, że nie pozwoli „zamieść tej sprawy pod dywan”.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *