Polityka i Społeczeństwo

Posłanka PiS chyba straciła wyczucie polityczne. Chwali się, że straciła na Polskim Ładzie

Teresa Wargocka, posłanka PiS, wyznała na konferencji, że straci na “Polskim ładzie”. Akurat w przypadku polityków lepiej takie sprawy przemilczeć.

Liczba grup zawodowych oburzonych na “Polski Ład” codziennie się powiększa. Najpierw byli to nauczyciele i emerytowani funkcjonariusze, potem dołączyła do nich rzesza sprzątaczek i ochroniarzy. Małżeńskie rozliczenia podatkowe także stają się problemem, a organizacje charytatywne biją na alarm, że otrzymają mniej pieniędzy z 1 proc. Kilka dni temu górnicy z KGHM-u podnieśli larum, że na ich konta wpłynęło mniej pieniędzy.

Wyznanie posłanki PiS

Teresa Wargocka z Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyła z Marleną Maląg, szefową resortu polityki społecznej, w konferencji prasowej, której tematem był “Polski ład”. Posłanka wyznała, że straci na reformie podatkowej, ale zaciska zęby i stratę przyjmuje z godnością.

Można powiedzieć kolokwialnie: stracę na Polskim Ładzie. Mam wynagrodzenie powyżej 2,8 tys. zł brutto i nie robię z tego żadnego problemu. Właśnie w imię solidarności. Jestem absolutnie za tym, żeby przedsiębiorcy płacili składkę zdrowotną wyższą niż ich pracownicy, jeżeli ich dochody pięciokrotnie przewyższają dochody ich pracowników. Jestem za sprawiedliwością – powiedziała.

Posłanka podkreśliła, że teraz przyszedł czas na solidarność i dzielenie z innymi. Wyjaśniała także, dlaczego sejmowe prace nad “Polskim ładem” przebiegały w ekspresowym tempie – Jako Sejm przepracowaliśmy tę ustawę szybko. Mieliśmy świadomość, że krytyka i dyskusja może się ciągnąć w nieskończoność. Tak, to są fakty dokonane – mówiła.

Wargocka w mediach społecznościowych wyjaśniła, że doszło do pomyłki przy podawaniu kwoty w wysokości 2,8 tys. zł – Oczywista pomyłka wynagrodzenie mam powyżej 12.800 zł brutto – napisała na Twitterze. Posłanka zacytowała internautę, który kpił z konferencji prasowej i jej wypowiedzi.

Milczenie jest zlotem

Akurat w przypadku polityków, lepiej pomilczeć na temat tego ile się straci na “Polskim ładzie”. W trakcie ubiegłorocznych wakacji prezydent, premier, wiceministrowie i parlamentarzyści dostali sowite podwyżki. W przypadku posłów mówimy o wzroście wynagrodzenia o 60 proc.

Po takiej podwyżce dużo łatwiej jest się zgodzić na finansową stratę w ramach “Polskiego ładu”, bo i tak w portfelu będzie nadwyżka. Teresa Wargocka chciała stanąć w jednym szeregu z osobami, które są pokrzywdzone przez zrobione na wariackich papierach podatkowe trzęsienie ziemi. Wyszło niesmacznie, czy wręcz bezczelnie.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie