Polityka i Społeczeństwo

Posłanka Lewicy podsyca konflikt ze Strajkiem Kobiet. To już prawdziwa wojna domowa!

Protesty
Shutterstock

Ogólnopolski Strajk Kobiet krytykuje posłów Lewicy za wstępne poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy. Jedna z posłanek Lewicy, Anita Kucharska-Dziedzic, odpowiedziała na ataki swoją prywatną kontrofensywą.

Anita Kucharska-Dziedzic: stoicie po stronie Ziobry!

Jak wiemy, Lewica zdecydowała się na wstępną współpracę z PiS, a dotyczącą głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy. Nie spodobało  się do Strajkowi Kobiet. Z kolei zarzuty o zdradę ruchu Marty Lempart nie przypadły do gustu posłance Lewicy.

“Drogie Koleżanki, (…) przez lata słyszałam, że jeszcze nie czas na prawa kobiet, aborcję czy związki partnerskie, bo są ważniejsze sprawy, czyli np. odsunięcie jakiejś partii od władzy. To samo słyszały kobiety, kiedy rozwiązywano sekcję kobiet w legendarnej ‘Solidarności’. I taka postawa polityczna prześladuje nas do dzisiaj. Nie zgadzałam się i nie zgadzam z takim stawianiem sprawy. Prawa kobiet, bezpieczeństwo kobiet – TERAZ” – napisała w swoim piśmie Kucharska-Dziedzic.

Dalej kontynuowała… chwaląc PiS:

“Ta zasada przyświeca mi w mojej poselskiej pracy. Dlatego wspierałam całymi siłami rządowy projekt natychmiastowej izolacji sprawcy przemocy domowej. To Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki na prośbę Lewicy umożliwili ekspresowe przejście przez Sejm tej ustawy. To Konfederacja była przeciw”.

Dalej zarzuciła Strajkowi Kobiet, że ten stanął po stronie Konfederacji i Ziobry.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie