Gospodarka

Posłanka KO spytała w interpelacji o obietnicę wyborczą PiS dot. obniżenia cen benzyny. Dostała odpowiedź: bla, bla, bla…

Posłanka KO w swojej interpelacji zapytała o obietnicę wyborczą dotyczącą obniżki akcyzy na benzynę. W odpowiedzi otrzymała bełkot urzędniczy.

Anna Wojciechowska z Koalicji Obywatelskiej zapytała w swojej interpelacji, czy rząd ma zamiar wywiązać się ze swojej obietnicy wyborczej, dotyczącej obniżki akcyzy na paliwa. Powołała się na spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości i przytoczyła cytaty z niego – “Oni chyba powariowali?! Czy wiesz, że benzyna jest już po 5,40 zł?!”, a Jarosław Kaczyński dodawał: “Ponad połowa ceny benzyny to podatki.

Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności” – przytacza fragment TVN24.pl na podstawie depeszy PAP.

https://twitter.com/polskawruinie2/status/1447850062277746690?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1447850062277746690%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwroclaw.wyborcza.pl%2Fwroclaw%2F73577127686992internauci-wysylaja-ceny-paliw-i-wypominaja-kaczynskiemu-spot.html

Odpowiedzi na poselską interpelację udzielił wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio i zalał posłankę bełkotem urzędniczym. “Ceny detaliczne paliw należą do kategorii cen umownych” bla, bla, bla, “rząd nie ma bezpośredniego wpływu na kształtowanie ich poziomu” bla, bla, bla, “koszty surowców, koszty produkcji” bla, bla, bla “kurs złotego, kurs dolara”, bla, bla, bla “stawki akcyzy wynoszą”, bla, bla, bla.

I końcu pojawiła się odpowiedź na kluczowe pytanie – Rząd nie planuje obniżania powyższych stawek akcyzy. Zgodnie z informacją Ministerstwa Finansów nie planuje się obniżenia stawek akcyzy na paliwa silnikowe – napisał wiceminister.

TVN24BiS.pl przypomina także wywiad Jarosława Kaczyńskiego, jakiego udzielił radiu RMF FM w połowie października. Został wtedy zapytany o możliwość obniżenia akcyzy na benzynę – Nie uważam, żeby akurat ta metoda w tym momencie była najlepsza – powiedział prezes PiS. – Nie powinno się ograniczać dochodu państwa, a akcyza to jeden z poważnych elementów dochodu państwa – dodał.

Na początku listopada, “Super Express” opublikował wyniki sondażu w którym respondenci zostali zapytani, czy rząd powinien obniżyć akcyzę na paliwa. Za obniżką akcyzy opowiedziało się 90 proc. badanych.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie