Polityka i Społeczeństwo

Poseł Solidarnej Polski przeciwny kontroli kościołów ws. przestrzegania obostrzeń. Czego tak się przestraszył?

Konkordat poszedł w niebyt. W tym kościele proboszcz bezczelnie wskazuje, na kogo głosować
Fot. Krystian Maj / KPRM

Sprawdzanie przestrzegania obostrzeń epidemicznych w kościołach nie powinno mieć miejsca? Tak uważa jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy. – Jeżeli pan Trela odwiedzi kilkanaście kościołów, to pewnie jakieś uchybienia znajdzie. To czysto esbecka metoda działania – powiedział Tadeusz Woźniak, poseł Solidarnej Polski.

Kontrola kościołów

Przypomnijmy, że polityk Lewicy Tomasz Trela domagał się zamknięciu kościołów w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa. W czasie swojej konferencji pokazał zdjęcia z trzech łódzkich świątyń, które miały jego zdaniem potwierdzać, że tego typu budynki będą teraz miejscami zarażania się ludzi COVID-19.

Żądamy od premiera Morawieckiego jednoznacznej decyzji, żeby na ten najtrudniejszy moment, na najtrudniejszy czas rozpędzonej trzeciej fali, kościoły zostały zamknięte – mówił poseł.

Ponoć przeprowadził własne, wnikliwe śledztwo dot. tego, jak restrykcje są przestrzegane w poszczególnych świątyniach.

Sprawdziliśmy kilka kościołów z trzech różnych dzielnic – Widzew, Śródmieście i Górna. Jeżeli ktoś chce nam wmówić, że tutaj ktokolwiek sprawdzał odległości między wiernymi, albo że jest tutaj 20 mkw na osobę, to jest po prostu nieuczciwy i mówi nieprawdę. Tu młode osoby siedzą obok siebie, odległość jest 20-30-centymetrowa. Żaden ksiądz nie pofatygował się, żeby podczas mszy zwrócić się z apelem i rozsadzić te osoby, sprawdzić przede wszystkim, czy jest zachowana odległość – powiedział.

Esbeckie metody

To, co powiedział na konferencji poseł Lewicy, skomentował Tadeusz Woźniak, jego kolega z sejmowych ław z Solidarnej Polski. Użył dość kontrowersyjnych porównań, w których zestawił działania Treli z “esbeckimi metodami”.

Jeżeli pan Trela odwiedzi kilkanaście kościołów, to pewnie jakieś uchybienia znajdzie. To czysto esbecka metoda działania. Tak działała komuna i służby specjalne za czasów PRL-u. Myślę, że Lewica ma to w genach – powiedział polityk, cytowany przez Radio Łódź. – Jeżeli chodzi o troskę o zdrowie, to każdy musi w sposób odpowiedzialny podejmować swoje decyzje – dodał.

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać:


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie