Polityka i Społeczeństwo

Poseł PiS forsuje bezczelną partyjną narrację. Oskarża opozycję o przyrost zakażeń!

protesty

To było do przewidzenia – PiS stara się zrzucić winę za gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem na opozycję. W nową narrację wpisał się poseł partii rządzącej Kazimierz Smoliński.

Narracja, którą kreuje PiS, jest prosta: rekordowe zakażenia – ostatnio notujemy ich już ponad 20 tysięcy dziennie – są winą protestów. Te z kolei popierała opozycja. A więc to przeciwnicy polityczni PiS są winni szalejącej pandemii.

To, że strajki kobiet odpowiadają za wzrost zakażeń, sugerował już Mateusz Morawiecki podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych. Z kolei Jarosław Kaczyński krzyczał w Sejmie, że politycy opozycji „w imię małych, brudnych interesów Nowaka narażają na śmierć mnóstwo ludzi”. TVP też dorzuciło swoje trzy grosze: według „Wiadomości” przez strajki wzrośnie liczba chorych, a to z kolei zmusi rząd do odebrania ludziom programów socjalnych, w tym 500 plus.

W narrację ochoczo wpisują się kolejni politycy partii rządzącej. W słowach nie przebierał Kazimierz Smoliński. Poseł PiS stwierdził wprost, że za wzrost zachorowań odpowiedzialna jest opozycja.

– Trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie. Ten ogromny wzrost zachorowań jest w dużej mierze dziełem opozycji, która nawoływała ludzi do wychodzenia na ulice. Ci młodzi ludzie zarażają teraz swoich rodziców i dziadków. Opozycjo masz ich zdrowie i życie na rękach – napisał Smoliński na Twitterze.

A więc nie zmarnowane przez rząd pół roku. Nie absurdalne, nielogiczne decyzje podejmowane przez władzę. Nie zignorowanie problemów służby zdrowia przez premiera i ministrów. Nie podejrzane zakupy Łukasza Szumowskiego, nie Mateusz Morawiecki przekonujący obywateli, że Polska pokonała wirusa. Także nie Andrzej Duda chodzący bez maseczki czy wreszcie to nie Jarosław Kaczyński, sterujący Trybunałem Konstytucyjnym, odpowiadają za obecną dramatyczną sytuację. Alternatywny świat PiS trwa dalej.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie