Polityka i Społeczeństwo

Poseł opozycji ujawnił zarobki Kurskiego. Gigantyczne pieniądze za szerzenie propagandy!

Flickr.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka ujawnił wysokość zarobków prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego a źródłem danych jest oficjalna odpowiedź otrzymana z TVP.

Odpowiedź nie zawierała kwot podanych wprost a zatem poseł musiał dokonać obliczeń. Wychodzi na to, że:

  • w 2016 r. – 304 tys. 78,92 zł,

  • w 2017 r. – 545 tys. 892,60 zł,

  • w 2018 r. – 811 tys. 704,72 zł,

  • w 2019 r. – 758 tys. 859,36 zł,

  • w 2020 r. – 290 tys. 121 zł.

To razem ponad 2,7 mln złotych za szerzenie w TVP wizji świata PiS! Szłapka na konferencji prasowej słusznie zauważył, że w 2020 r., bodaj od marca do lipca, Jacek Kurski nie był prezesem rządowej telewizji (w tym czasie był doradcą Zarządu TVP). Nie przekazano mu jednak informacji o zarobkach w powyższym okresie.

Warto zauważyć, że TVP praktycznie nie generuje rocznych zysków lub są one symboliczne, jak na tak ogromną firmę. Można wysnuć stąd wniosek, iż nie jest to spółka zarządzana optymalnie (nawet uwzględniając nieprzerywanie programów reklamami czy specyfikę treści wynikającej z tego, że cześć programów nie ma charakteru komercyjnego). Oznacza to, iż wielce prawdopodobne, ze bez finansowej kroplówki z pieniędzy podatników, spółka przestałaby istnieć. Ta kroplówka to 10 mld zł w ciągu pięciu lat a zatem 2 mld zł rocznie.

Czy te pieniądze można wydać lepiej i sprawić, że wszyscy obywatele mieliby z nich korzyść? Oczywiście, że tak. Wtedy jednakże Prawo i Sprawiedliwość miałoby problem z utrzymaniem się przy władzy a prezydentem Polski byłby dziś przedstawiciel opozycji – co w rozmowach z zaufanymi ludźmi przyznał sam Jacek Kurski.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie