Polityka i Społeczeństwo

Poseł Kukiz’15 wymyśla nowe ugrupowanie i od razu strzela sobie w stopę. Kulisy odejścia Marka Jakubiaka z klubu muzyka

 

W piątek późnym wieczorem na facebookowym profilu Marka Jakubiaka odbyła się transmisja na żywo, podczas której oświadczył, że odchodzi z klubu Kukiz’15. Poseł poruszył również kwestię swoich politycznych planów, informując, że zamierza stworzyć „federację” z ugrupowań i partii prawicowych.

 

 

Stwórzmy jedną listę do parlamentu. Gdy każdy będzie szedł osobno, nie dojdzie nigdzie! – oznajmił Jakubiak podczas transmisji na żywo. Dodał również, że przez najbliższy miesiąc nie planuje żadnych decyzji.

 

 

A jednak. Po zakończonej transmisji poseł utworzył nowy profil na Twitterze pod nazwą „Federacja Rzeczpospolitej”.

Użytkownicy słusznie zauważyli, że wymyślona przez Jakubiaka nazwa niezbyt dobrze się kojarzy. Wybór nazwy dla federacji powinien zostać skonsultowany z resztą członków, co nie nastąpiło, z powodu ich… braku. Pojawiają się komentarze na temat nazwy, ponieważ nic więcej oprócz tego nie zaserwował nam polityk razem z utworzeniem profilu dla swojej „federacji”.

Zachęcam do obserwacji a na Twitterze: @FederacjaR

Opublikowany przez Marek Jakubiak Piątek, 2 listopada 2018

Nieprzemyślana nazwa, zwłaszcza skrót FR, który kojarzy się z Federacją Rosyjską – pojawiają się komentarze. Panie Marku. Szkoda by było, aby przez pochopne decyzje stracił Pan część osób, które wokół siebie do tej pory Pan zjednoczył – dodaje ktoś inny.

I tylko na te komentarze Jakubiak odpowiedział poprzez zmianę nazwy profilu na Twitterze z „Federacja Rzeczpospolitej” na „Federacja dla Rzeczpospolitej”. Reszta zapytań odnośnie członków i dalszych planów zostaje niewyjaśniona. Jeśli to kolejne połączenie przez podział, to podobne scenariusze już były w przeszłości, a jak się skończyły, każdy wie. Odejście przez Marka Jakubiaka w dzień przed wyborami z grupy Kukiz’15 wywołało spore zamieszanie, a niepotrzebny pośpiech polityka z utworzeniem swojej „federacji” w tym nie pomoże. Są kwestie, które trzeba dobrze przemyśleć, może byłoby lepiej, gdyby poseł dał sobie miesiąc, tak jak zapowiedział w oświadczeniu podczas transmisji na żywo.

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie