Polityka i Społeczeństwo

Poseł PiS tym wpisem osiągnął dno. Nie uwierzycie, do kogo porównał polityków opozycji

Kukiz'15 i PiS ramię w ramię za odwołaniem rzecznika praw obywatelskich. Absurdalne uzasadnienia polityków
fot flickr/Sejm RP

Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek” – to tweet Bartosza Kownackiego na Twitterze. Poseł PiS skomentował w ten dość kontrowersyjny sposób żądania opozycji dot. zwołania posiedzenia Sejmu w budynku parlamentu. Ponoć chodziło też o słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która podobno zauważyła, że “Konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia”.

Kontrowersyjny tweet

Jeśli ktoś liczył, że w tak krytycznym momencie, jaki dziś mamy w kraju, politycy przestaną się kłócić, musi czuć zawód.

Teraz nowa burza została wywołała przez wspomniany tweet. Polityk PiS szybko zaczął się tłumaczyć, że został źle zrozumiany. – Moją intencją było przypomnienie historii. Jestem prawnikiem i zwolennikiem “ducha prawa”. Ważne są przepisy, ale po drugiej stronie jest też rozsądek – mówił dziennikarzom Wirtualnej Polski.
“Próba przypisania mi zamiaru porównania opozycji do nazistów jest dalece nie na miejscu i świadczy wyłącznie o złych intencjach interpretujących. Moją jedyną intencją jest przypomnienie czym kończy się sztywne stosowanie litery prawa”
– dodawał na Twitterze.

Jego zdaniem, gdyby tylko posłowie opozycji zgodzili się na zdalne głosowanie od razu, “problemu by nie było”. – Trzeba do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem. To nieodpowiedzialne, by spotykać się tylko na te 1,5 godziny. Później posłowie wrócą do swoich domów i pozarażają inne osoby. Można tego uniknąć – uważa Kownacki.

Kto ma rację?

Poseł powinien jednak pamiętać, że przejście na e-posiedzenie bez wcześniejszej zmiany regulaminu Sejmu, mogłoby mieć potem fatalne konsekwencje prawne dla Polaków. Wszystkie podjęte w jego ramach decyzje można byłoby potem podważyć. A to wywołałoby lawinę.

– Rozwiązania, które będą przyjmowane w parlamencie muszą być legalne tak, żeby za kilka miesięcy nie okazało się, że ZUS-y, Urzędy Skarbowe nakażą Polakom zwrot świadczeń, które otrzymali – tłumaczył to lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł Kownacki powinien jako odpowiedzialny polityk – a za takowego się uważa – o tym myśleć. I przede wszystkim lepiej dobierać słowa swoich wypowiedzi i tweetów.

Źródło: wp.pl, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie