Po godzinach

Poseł KO podbija… amerykańską listę przebojów. Tego hitu trzeba posłuchać!

YouTube/ Happy Music

Polityk też człowiek. Do tego nierzadko z ciekawym hobby. Okazuje się, że Michał Gramatyka, obecny poseł KO, zaśpiewał piosenkę, która wylądowała na 8. miejscu najlepiej sprzedających się utworów dance w Ameryce.

Gramatyka gwiazdą z rynku muzyki

Michał Gramatyka to poseł z Platformy Obywatelskiej i były wicemarszałek woj. śląskiego. Poza tym fan szant.

To on śpiewa w największym dyskotekowym przeboju tego sezonu. Chodzi o utwór „My Mother Told Me” nagrany w folkowej wersji przez zespół Perły i Łotry. Jest inspirowany nordycką pieśnią, którą spopularyzowano za pomocą serialu „Wikingowie”.

„My Mother Told Me” Pereł i Łotrów jest hitem w serwisie YouTube, gdzie obejrzało go kilkaset tys. widzów. Jednym z nich był DJ L. B. One.

–Pewnego dnia po prostu napisał do mnie na Whatsappie. Do mnie, bo mój numer podany jest jako kontaktowy na stronie Pereł i Łotrów – mówi “Dziennikowi Zachodniemu” Gramatyka. – L. B. One zachwycił się naszym wykonaniem „My Mother Told Me”. Wspominał, że jego utwór „Tired Bones” był hitem w polskich stacjach radiowych. Lubimy eksperymenty w muzyce, więc zgodziliśmy się na współpracę. Potem odezwała się jego wytwórnia, przysłali kontrakt, ustaliliśmy zasady korzystania z remiksu, który stworzył L. B. One.

Hit dance

Nowa wersja utworu Pereł i Łotrów w stylu techno autorstwa L. B. One trafiła do popularnych serwisów streamingowych, jak Spotify, YouTube czy Deezer. Obecnie znalazła się na 8. pozycji w notowaniu Billboardu: najlepiej sprzedających się w internecie przebojów tanecznych i elektronicznych. W serwisie Spotify „My Mother Told Me” usłyszało już milion osób.

– Sami nie wierzyliśmy, dopóki nie ujrzeliśmy list przebojów. Coś niesamowitego. W internecie ludzie zaczęli też zadawać pytania o oryginalną wersję utworu. W Spotify błyskawicznie doszliśmy do 100 tysięcy odtworzeń. W serwisie iTunes w tydzień sprzedaliśmy tysiąc egzemplarzy piosenki. A oprócz remixu techno powstała też heavy-metalowa wersja „My Mother Told Me” – mówi Gramatyka.

Źródło: Dziennik Zachodni

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie