Polityka i Społeczeństwo

Poseł Brejza ujawnia praktyki PiS. Nie uwierzycie, do czego czołowi politycy partii wykorzystywali biurowce Srebrnej

Wiele wskazuje na to, że afera dotycząca Srebrnej będzie nam jeszcze długo towarzyszyć. Poseł Brejza – powoli stający się młotem na partię rządzącą – wynajduje kolejne paradoksy związane ze sprawą.

Młody polityk PO opublikował dziś na Twitterze następujący post:

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/1094884575019450369

Wpis jest okraszony zdjęciami budynków należących do Srebrnej, na których wiszą plakaty wyborcze Jarosława Kaczyńskiego z okresu wyborów parlamentarnych oraz Patryka Jakiego z czasów kampanii samorządowej.

W innym poście Brejza wskazuje na kolejne ciekawostki związane ze Srebrną:

Oliwy do ognia dolał inny opozycyjny fighter – Sławomir Nitras. Napisał na Twitterze:

To nie wszystko. Srebrna jest też udziałowcem “Słowa niezależnego”, które wydaje portal niezależna.pl, słynący z ostrych i niewybrednych ataków na opozycję i Unię Europejską.

Srebrna – centrum PiS?

Choć po pierwszej publikacji „Gazety Wyborczej” dot. afery, można było spotkać się z opiniami, że nie będzie ona przełomem w walce politycznej, teraz sprawa zaczyna wyglądać inaczej. Dzięki zaangażowaniu mediów i polityków (po raz kolejny ukłony w kierunku posła Brejzy) wyborcy coraz lepiej poznają kulisy funkcjonowania PiS. Ugrupowanie zaczyna jawić się już nie tylko jako siła polityczna, ale i biznesowa, co łamie dotychczasowe standardy polityczne w Polsce.

Mało tego, Jarosław Kaczyński może i nie posiada konta w banku (choć nikt nie może być tego pewny), ale za to bardzo sprawnie sprawdza się w skomplikowanych kwestiach biznesowych. Do tego nie miewa – jak widać – oporów do łączenia biznesu z polityką, co już mocno gryzie się z jego długoletnim wizerunkiem.

Czy to jednak wystarczy opozycji, by prześcignąć PiS w wyścigu do europarlamentu i przede wszystkim do Sejmu oraz Senatu? Niedawno pojawił się już pierwszy sondaż, w którym wygrywa ona z obozem rządzącym. To jednak za mało, by Grzegorz Schetyna i Donald Tusk mogli spać spokojnie…

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=„pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie