Polityka i Społeczeństwo

Porozumienie balansuje na krawędzi wyjścia z koalicji. Czy Gowin znajdzie sobie nowe miejsce w Sejmie?

Jarosław Gowin może już szukać swojego nowego miejsca po tym, jak odejdzie/zostanie wyrzucony ze Zjednoczonej Prawicy. Czy przejdzie do Polski 2050? A może dołączy do Koalicji Polskiej lub Koalicji Obywatelskiej?

Gowin przejdzie do Polski 2050?

Jarosław Gowin prędzej czy później wyleci z rządu.

PiS ma już ponoć dość buntowania się Porozumienia. Niektórzy z polityków opozycji uważają jednak, że będzie inaczej: to Gowinowcy sami rzucą papierami Zjednoczonej Prawicy. Jak ostatecznie będzie? Zobaczymy. Rozważmy teraz 3 scenariusze – każdy związany z inną siłą polityczną.

Ciekawym wyborem dla Gowina jest centrowa Polska 2050. Joanna Mucha, pytana we wtorek w Polsat News, czy jej partia przewiduje taki transfer, zaprzeczyła.

– Oczywiście wszyscy kibicujemy temu, żeby Jarosław Gowin wyszedł z koalicji, i wszyscy wiemy, jak bardzo – a widać to – on chce być wyrzucony z tej koalicji rządzącej. Natomiast jesteśmy jednak zbyt różni ideowo, żebyśmy mogli tutaj w jakikolwiek sposób się połączyć – powiedziała Mucha.

Dodała jednak, że tego typu rozmowy mogą trwać, ale w innym miejscu sceny politycznej. W którym?

A może KO?

Koalicja Obywatelska to pojemna formuła, skoro jest w niej lewicowa Inicjatywa Polska, Zieloni, centrowa PO i liberalna Nowoczesna. Może konserwatywne Porozumienie też zmieści się na tym pokładzie? Donald Tusk nie mówi “nie”, ale wyraźnie sugeruje, że nie jest fanem takiego rozwiązania.

Uważam, że Gowin jako członek tej koalicji jest współautorem tego zła, które ma w Polsce miejsce od sześciu lat. Jeśli chciałby odkupić winy, przepraszam za sformułowanie, to musiałby pokazać, że naprawdę ma… nie wiem, jakiego sformułowania użyć, ale wiecie, o co mi chodzi – mówił w czasie niedawnego czatu lider PO. Pisaliśmy o tym tutaj.

KO jednak chyba więc też odpada. Co dalej?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie