Po godzinach

Popularny aktor z serialu TVP nie zostawia suchej nitki na Morawieckim. “Tylko dymisja”

screen/ TVP Info

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat Polski. Wziął w niej udział Mateusz Morawiecki, ale jego wystąpienie nie przekonało osób zaniepokojonych działaniami władzy. Wymowny post zamieścił popularny aktor Włodzimierz Matuszak.

W Parlamencie Europejskim wtorek był gorącym dniem. Debata na temat praworządności w Polsce wywołała wiele emocji. Mateusz Morawiecki starał się odrzucać zarzuty, jakoby rząd PiS dążył do polexitu, ale też skarżył się na traktowanie ze strony UE.

Nie możemy milczeć, gdy nasz kraj jest atakowany w sposób niesprawiedliwy. Reguły gry muszą być takie same dla wszystkich – mówił szef rządu. – Niedopuszczalne jest używanie języka szantażu finansowego, mówienie o karach. Odrzucam język gróźb, nie zgadzam się na szantaż. Tak nie postępuje demokracja. Jesteśmy dumnym krajem – podkreślał.

Premier przemawiał długo, ale raczej nie przekonał swoim wystąpieniem sceptyków. W kolejnej części debaty dali temu wyraz europosłowie. „Osłabia pan UE”, „Nie rozumie pan, czym jest Unia”, „Atakuje pan przyjaciół” – padało z mównicy.

Wystąpienie premiera było też uważnie śledzone w Polsce. Spodobało się – co nie dziwi – politykom PiS, ale nie brakło słów krytyki. Oburzony słowami Morawieckiego był popularny aktor Włodzimierz Matuszak, znany z roli proboszcza w serialu „Plebanią”. Aktor podzielił się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych.

Europarlament o Polsce. Morawiecki zmasakrowany. Tylko dymisja może być honorowym wyjściem. Wielki wstyd!!! – ocenił wystąpienie premiera Witold Matuszak. Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. „On nie ma wstydu”, „Do dymisji jak najszybciej”, „Morawiecki i honor” – to przykłady opinii fanów Matuszka, które znajdziemy pod wpisem.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie