Po godzinach

Popsuł mu się telewizor, usłyszał zaskakującą diagnozę. Za dużo TVP Info?!

Czy telewizor może popsuć się od… zbyt częstego oglądania TVP Info? Taką diagnozę usłyszał mieszkaniec Kielc, gdy oddał swój sprzęt do naprawy.

Zaskakującą historię pana Tadeusza z Kielc opisuje portal Echo Dnia. Mężczyzna w 2017 roku kupił telewizor wart 10 tysięcy złotych. Sprzęt popsuł się w 2019 roku, wówczas w ramach gwarancji zamieniono wadliwy telewizor na nowy. Ale półtora roku później problem się powtórzył. Tym razem pan Tadeusz otrzymał od serwisu zaskakującą wiadomość. Naprawy gwarancyjnej odmówiono.

Ich zdaniem użytkowanie telewizora Sony następowało niezgodnie z wytycznymi przedstawionymi w instrukcji obsługi, a diagnoza odbiornika wykazała utrwalenie na ekranie OLED tak zwanego zjawiska retencji w związku z niewłaściwą eksploatacją odbiornika – wyjaśnia nieszczęśliwy użytkownik w rozmowie z Echem Dnia.

O co dokładnie chodzi? Jak się okazuje, retencja obrazu może wystąpić, gdy obrazy wyświetlane są przez bardzo długi czas w jednym miejscu ekranu. O usterkę najłatwiej, gdy zbyt długo ma się włączony kanał z wyświetlanymi na ekranie elementami statycznymi. Takimi elementami są między innymi… paski telewizji informacyjnej, obecne non stop w tym samym miejscu. A pan Tadeusz z zamiłowaniem oglądał… TVP Info. Telewizor był na chodzie nawet 11 godzin dziennie.

Zainwestowałem w drogi telewizor, ponoć najlepszy na rynku, by mieć komfort oglądania sportu oraz programów informacyjnych. Okazuje się jednak, że wypasiony telewizor marki Sony nie nadaje się do oglądania TVP Info. To ile według Sony mogę dziennie oglądać TVP Info? Czy może mam w ogóle nie oglądać i być odciętym od informacji? – oburza się mieszkaniec Kielc.

Jak wyjaśnia sprawę producent sprzętu? Podkreśla, że za pierwszym razem wymieniono telewizor, mimo że w instrukcji obsługi było wyraźnie ostrzeżenie, by nie eksploatować urządzenia. Był to gest dobrej woli w stronę użytkownika. Gdy ten popełnił ten sam błąd drugi raz, producent uznał roszczenia za bezzasadne – klient nie wyciągnął wniosków. Dla pana Tadeusza dobra rada – ograniczenie TVP Info wyjdzie mu tylko na dobre.

Źródło: Kielce.naszemiasto

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie