Polityka i Społeczeństwo

Popełnił poważny błąd i powiedział TO na wizji. Putin szybko przywrócił go do porządku

Gubernator Kalininrgadu popełnił duży błąd w propagandowej telewizji Rossija 24. Anton Alichanow powiedział coś, co bardzo nie spodobało się Władimirowi Putinowi.

Rossija 24 jest kolejną propagandową tubą, która od lat wbija w głowy swoich widzów “prawdy” płynące z Kremla. Na jej antenie nie ma miejsca na dyskusje o działaniach władz, nie mówiąc już o jakiejkolwiek krytyce Władimira Putina. Wódz jest jeden, jest wielki, potężny i zawsze ma rację. Także w w przypadku rozpętania wojny w Ukrainie.

Ostatnio na antenie Rossija 24 gościł Anton Alichanow, gubernator obwodu kaliningradzkiego. Polityk najwyraźniej zapomniał się w jakiej telewizji występuje i powiedział to, co myśli, a nie to, co myśleć powinien. Alichanow przyznał, że jego region cierpi z powodu zapaści gospodarczej, a jedną z tych przyczyn jest wojna w Ukrainie.

Putin zareagował błyskawicznie

Wypowiedź gubernatora szybko przerwał Władimir Putin, który wytknął politykowi dwa “błędy propagandowe”. Pierwszym z nich było nazwanie wojny w Ukrainie…wojną w Ukrainie, drugim stwierdzenie, że “specjalna operacja” jest niekorzystna. Nagranie z rozmowy udostępnił opozycyjny białoruski portal Nexta.

Mieszkańcy Kaliningradu głośno domagają się możliwości podróżowania do Polski i Litwy ze względu na drożyznę panującą w Rosji i coraz gorsze warunki życia. Granica została zamknięta w marcu 2020 r. ze względu na pandemię koronawirusa i do tej pory nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie