Polityka i Społeczeństwo Wojna

Ponura perspektywa, Putin realizuje w Ukrainie swój przerażający plan. “Zadowoli się jej powolną śmiercią”

Niektórzy nazywają wojnę w Ukrainie następną „wojną wieczną”. A wezwania do natychmiastowego zawieszenia broni i negocjacji narastają. I to już po trzech miesiącach. Globalna inflacja, problemy z łańcuchem dostaw i skutki pandemii — wszystko to przyczynia się do rozpraszania sojuszniczej koncentracji – ocenia generał.

Zachód znużony wojną?

Zgadza się z nim dr Maciej Miczanowski, były żołnierz i ekspert ds. obronności z Uniwersytetu Rzeszowskiego, uważa, że Putin realizuje scenariusz „powolnej śmierci Ukrainy”.

Przeliczył się, więc prowadzi wojnę w coraz bardziej brutalny sposób. Według Rosji, Ukraina nie ma prawa istnieć. Ten konflikt to wojna egzystencjalna – ocenia ekspert w rozmowie z Wirtualną Polską. Państwa Zachodu stanowczo zareagowały na wybuch wojny, ale kluczowe jest, by nie „zmiękczyły” swojej postawy. Na to tylko czeka Putin, który szantażuje świat widmem kryzysu żywnościowego, a krajom Europy ogranicza dostęp do surowców. Ma to spowodować zmęczenie krajów UE i NATO konfliktem i w efekcie naciski Zachodu na Ukrainę, by wróciła do negocjacji.

To sprawdzian dla demokracji. Jeśli politycy Zachodu będą uważać, że trzeba usiąść przy stole na warunkach Putina, to na Ukrainie jego terytorialne zapędy się nie skończą – podkreśla dr Milczanowski.

Źródło: WP


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie