Polityka i społeczeństwo

Pomysł ministra Błaszczaka bije na głowę wszystkie wybryki Macierewicza. Rosjanie nie przestaną się z nas śmiać

Od 2015 roku polskie wojsko wstaje z kolan, na których było po 8 latach rządów bestialskiego rządu PO-PSL. A mówiąc poważnie, takiego szkodnika jak Antonii Macierewicz, polskie wojsko nie miało w całej swojej wielosetletniej historii i prawdopodobnie lata zajmie odbudowa jego stanu, chociażby do tego sprzed 2015 roku. W PiS są jednak ludzie ambitni i jak widać niektórzy już próbują przebić Macierewicza w jego kretyńskich pomysłach. O kim mowa?

Błaszczak. Mariusz Błaszczak. Jasna gwiazdeczka na legionowskim niebie (Legionowo przeprasza za Błaszczaka, tak na marginesie). Nowogrodzki komputer zaprogramowany na “przez 8 lat Polcy i Polaki pod rządami PO…”. Jako że wojsko – którym obecnie kieruje jako minister obrony narodowej – całkowicie zaprzestało modernizacji, postanowił błysnąć nienachalnym intelektem i wymyślił, że zamiast sprzedawać poradziecki sprzęt krajom trzeciego świata, lepiej go wypucować i dać z powrotem dumnym polskim żołnierzom. Ten genialny w swojej prostocie plan zaczął już realizować na początku swojego urzędowania od decyzji o odnowieniu 14.000 metalowych starych hełmów, które miały być odrdzewione i odmalowane za 3 miliony zł. To, że obecnie standardem jest kevlar, a stare nocniki przed niczym nie chronią i nadają się na złom, nikogo już nie interesuje. Sztuka jest sztuka!

Piękny Maryjan tym razem postanowił odnowić stare i wysłużone czołgi T-72, które na stan polskiego uzbrojenia weszły… w 1978 roku. Kilkadziesiąt zużytych do granic możliwości czołgów miało być sprzedanych do Jordanii, ale zapadła decyzja o anulowaniu sprzedaży, wypucowaniu staruszków i wysłaniu do nowo tworzonej ciężkiej dywizji na wschodzie kraju. Rosjanie na wieść o tej decyzji podobno rozważają natychmiastową kapitulację. W kolejce na renowację i nowe zadania bojowe czekają śmigłowce Mi-2, bombowce Łoś, muszkiety lontowe i kosy kosynierów. Na koniec Błaszczak każe odnowić dwa nagie miecze i jeden z nich wręczy Naczelnikowi.

Co by nie mówić o rządach PO-PSL, to jednak ci ludzie mieli jakąś wizję rozwoju armii w Polsce połączoną z modernizacją wszystkich typów wojsk. Za rządów PiS (które anulowało wszystkie możliwe przetargi i plany modernizacyjne) polskie wojsko cofa się w rozwoju do głębokiego PRL. No ale czego oczekiwać od ludzi, którzy cały czas mentalnie w nim tkwią?

Źródło: Rzeczpospolita

fot. P. Tracz/flickr

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie