Polityka i Społeczeństwo

Polskie Radio gra coraz ciszej. Wyniki słuchalności najgorsze w historii

W drugim kwartale tego roku, stacje Polskiego Radia zanotowały rekordowo najgorsze wyniki słuchalności w historii prowadzonych badań – informują WirtualneMedia.pl.

Piosenka Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój” znalazła się na szczycie notowań Listy Przebojów Trójki, ale to nie spodobało się kierownictwu radia i utwór został ocenzurowany. Piosenka opowiada o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia w czasie, gdy nekropolie były zamknięte dla zwykłych obywateli z powodu panującej epidemii koronawirusa. Usunięty z listy przebojów utwór stał się przedmiotem newsów m.in. w Niemczech, Holandii czy USA. Tamtejsze media informowały o powrocie cenzury nad Wisłę.

Słuchacze wystawili rachunek radiu zarządzanemu przez PiS-owskich nominatów – Stacje Polskiego Radia zanotowały rekordowo najgorsze wyniki w historii badania Radio Track – informują WirtualneMedia.pl. Radiowa Jedynka spadła w zestawnieniu z czwartego na piąte miejsce z udziałem w rynku na poziomie 4,9 proc. i spadł o 1,2 pkt. proc., co jest największym spadkiem z całym radiowym zestawieniu.

Będąca do tej pory na piątej lokacie radiowa Trójka spadła na szóstą pozycję. Jej wynik zmniejszył się o 1 pkt. proc. do poziomu 4,3 proc. Jak pisze portal jest to najniższy wynik od początku lat 2000. Trzy dni temu nadawanie rozpoczęła rozgłośnia “Nowy Świat”, której pomysłodawcą jest Wojciech Mann. Radio już cieszy się ogromnym zainteresowaniem i w pierwszym dniu nadawania pobito np. rekord platformy Open FM.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=148220350193363&id=103235791358486

Zdjęcie: Justyna M-S/Shutterstock, źródło: WirtualneMedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie