Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład uderzy też w osoby niepełnosprawne, jest specjalny apel do rządu. “Zostały pominięte i niezauważone”

Wiele osób zostanie zwolnionych z płacenia podatków i analogicznie, te osoby nie będą przekazywały 1 procenta. To wpłynie na kwoty, jakie znajdą się na subkontach podopiecznych fundacji i stowarzyszeń – mówi pani Jóźwicka. Przypomina, że spadek wpływów z 1 proc. umieścić w kontekście inflacji. Ceny niezbędnych rzeczy rosną.

Dopłata państwa do wózka aktywnego inwalidzkiego wynosi 3 000 złotych, a taki wózek – w naszym przypadku – kosztuje 27 000 zł. Resztę musimy dołożyć sami. Do ortez jest dofinansowanie 1 000 zł, a te kosztują 5 000 zł. Na to wszystko potrzeba ogromnych pieniędzy, które powoli są nam odbierane – tłumaczy Agnieszka Jóźwicka.

Na portalu narencie.pl pojawiła się specjalna petycja do rządzących o zmianę przepisów. Chodzi o to, by zamiast 1 proc. podatku każdy mógł przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego 1,2 proc.

W obliczu sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, przy rosnącej inflacji i zmianach zaproponowanych przez Polski Ład, ucierpią finansowo osoby, które co roku pozyskują fundusze na leczenie właśnie w ramach 1proc. podatku. To zaś przełoży się bezpośrednio na ich kondycję zdrowotną, często również na możliwości przeżycia w ogóle – czytamy w apelu. Petycję można podpisać online.

Źródło: TOK FM


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie