Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład uderzy też w osoby niepełnosprawne, jest specjalny apel do rządu. “Zostały pominięte i niezauważone”

Polski Ład zaliczył gigantyczny falstart. Co chwila pojawiają się kolejne grupy niezadowolone z nowego programu PiS. Do nauczycieli, przedsiębiorców czy seniorów dołączają osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Politycy PiS chyba w najgorszych snach nie przewidywali tak fatalnego startu Polskiego Ładu. Nowy program partii rządzącej kojarzy się już tylko z chaosem i stratami finansowymi. Na program narzekają przedsiębiorcy, emeryci, księgowi… Swoje uwagi mają też osoby niepełnosprawne i ich rodzice.

Wprowadzono Polski Ład i wszyscy skupili się na przedsiębiorcach, a osoby z niepełnosprawnościami, jak to często bywa, zostały pominięte i niezauważone – mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Agnieszka Jóźwicka, matka dziecka z niepełnosprawnością i redaktor naczelna portalu narencie.pl. Wskazuje, że zapisy Polskiego Ładu sprawią, że spadną wpływy na rzecz organizacji pożytku publicznego z 1 proc. podatku.

Wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych, po podniesieniu kwoty wolnej, będą o kilkanaście procent niższe w wyniku wprowadzenia Polskiego Ładu. Biorąc pod uwagę, że w 2020 roku wpływy z 1 proc. dla organizacji pożytku publicznego wyniosły niecały miliard złotych, to możemy szacować, że teraz ubytek dla organizacji pożytku publicznego będzie na poziomie 150-200 milionów zł – wyjaśnia Marcin Zieliński, ekonomista z Forum Obywatelskiego Rozwoju. – Nie było żadnych pomysłów wyrównania tego – podkreśla.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie