Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład to tylko program marketingowy? Kaczyński już znalazł wymówkę na wypadek niespełnienia obietnic

Flickr.com/PiS

Polski Ład ma być nowym programem PiS na lata kryzysu. Tyle że niepewność gospodarcza może sprawić, że nic z niego nie zostanie zrealizowane. W rozmowie z “Sieci” Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS zdaje sobie z tego sprawę.

Epidemia wymówką na wszystko

Jest jasne, że jeżeli nie stłumimy epidemii, to ten zaplanowany rozwój może być niemożliwy. Musimy ten ogień zarazy zgasić całkowicie, bo jeżeli będzie to takie długo przygasające, ale co jakiś czas wybuchające dużym płomieniem ognisko, to będą kłopoty – powiedział w rozmowie z “Sieci” Kaczyński.

Wiele więc wskazuje na to, że Polski Ład to kolejny projekt partii, ale leżący na półce “PR i marketing polityczny”, a nie “Projekty do zrealizowania”. W każdym razie PiS zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji w kraju i epidemia będzie świetną wymówką, jeżeli obiecanych zmian nie uda się wprowadzić w życie.

Czwarta fala

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przyznał z kolei w RMF FM, że poziom zaszczepienia społeczeństwa w Polsce może nie przekroczyć nawet 50 proc.. Oznacza to, że problem dot. COVID-19 może jesienią powrócić, a tym samym utrudnić obniżkę podatków i uelastycznienie opłat ZUS.

– Warto na Polski Ład patrzeć też szerzej: zwiększa on szanse, by te 77 proc. przeciętnej europejskiej (PKB per capita), którą już dzisiaj mamy wedle danych unijnych za 2020 r., szybko podciągnąć do poziomu ok. 100 proc., a później dążyć do tego, żeby było więcej, żeby zrównać się z zachodnią częścią UE. By utrzymać wzrost, musimy nadrabiać nasze braki i słabości, podciągać lub w ogóle uzyskiwać kompetencje w obszarach nowoczesnych technologii, przemysłu, także zbrojeniowego – dodał Kaczyński.

O tym, czy partii uda się zrealizować choćby część pomysłów z Polskiego Ładu, przekonamy się jeszcze w tym roku. Wiele wskazuje jednak na to, że program to tylko PR-owa zagrywka, a może nawet nieoficjalny wstęp do kampanii wyborczej. Coraz częściej mówi się o przedterminowych wyborach.

Źródło: Sieci, RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie