Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład to porażka dekady. Nie przeszkodziło to jednak Morawieckiemu w wypłacie ogromnych nagród za jego przygotowanie

Są takie sprawy, których ludzki umysł nie jest w stanie pojąć. Okazuje się, że w Ministerstwie Finansów przyznano nagrody za…”Polski ład”.

“Polski ład”, czyli przede wszystkim reforma podatkowa, miał być najlepszym na świecie rozwiązaniem dla Polaków. Mówiło się nawet, że zmiany w prawie będą tak korzystne dla obywateli, że obóz władzy uczyni “Polski ład” osią kampanii wyborczej.

Już w pierwszych dnia obowiązywania nowych regulacji okazało się, że nauczyciele dostali po kieszeni.

Z każdym kolejnym dniem z pretensjami przychodziły kolejne grupy zawodowe. Ciężko jest policzyć, ile razy nowelizowano flagowy PiS-owski program. Dwa miesiące temu wycofano się z części wprowadzonych rozwiązań, co de facto unieważniło “Polski ład”.

Nagrody za “Polski ład”

Są takie sprawy, których ludzi umysł nie jest w stanie pojąć. Według ustaleń “Gazety Wyborczej”, w Ministerstwie Finansów wypłacono nagrody za… przygotowanie “Polskiego ładu”. Jest to o tyle jeszcze ciekawsze, bowiem wielotysięczne nagrody wpłacono przed sprawdzeniem, jak w praktyce będą funkcjonowały nowe przepisy.

Nagrody wypłacono 122 pracownikom resortu finansów. Łączna kwota bonusów przekroczyła 1,43 mln zł – pisze dziennik.

Wyborcza zapytała w resorcie za co konkretnie zostały przyznane bonusy finansowe? –  Uzasadnieniem przyznania nagród były szczególne zaangażowanie i ciężka praca nad przygotowaniem podatkowej części “Polskiego ładu”, osobisty wkład w ten projekt, a także otwartość i gotowość do wytężonej pracy – odpisało ministerstwo.

Średnia przyznanych nagród wynosi 11,7 tys. zł brutto. Niektórzy pracownicy dostali zaledwie 1 tys. zł, ale przyznano też ponad 30 bonusów w wysokości co najmniej 15 tys. zł. Rekordzista otrzymał ponad 30 tys. zł. Kilku dyrektorów nagrodzono kwotami przekraczającymi 25 tys. zł.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie