Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład to największa klęska PiS? “Wszystko jest rozmoczone, blade, brakuje silnego bodźca”

“Polski ład” nie ma w sobie powabu podobnego do 500 plus. Pokazują to nawet sondaże, w których PiS stoi w miejscu, zamiast zyskiwać wyborców.

“Polski ład” skonstruowany na unijnych pieniądzach miał być cudowną bronią obozu rządzącego. W Zjednoczonej Prawicy panowało przekonanie, że koalicja prawicowych partii odbije się w sondażach i zacznie odrabiać poparcie. Dzisiejszy sondaż pracowni IBRiS dla Onet.pl pokazuje, że wyborców nie przybywa, a notowania stoją w miejscu. M.in. dlatego politycy partii władzy ruszyli w Polskę i referują na wiecach i spotkaniach założenia “Polskiego ładu”.

Prof. Andrzej Rychard w radiu TOK FM oceniał popandemiczny program Prawa i Sprawiedliwości. Według socjologa, “Polski ład” nie daje wzmocnienia PiS-owi na tyle, na ile liczyli.

W społeczeństwie dominuje przekonanie, że na tym programie więcej się straci, niż zyska, a szczególnie stratni będą ci bardziej przedsiębiorczy Polacy. “Polski Ład” nie ma tego czegoś, co było w 500 plus. Tam był haczyk, jedno hasło i każdy wiedział, o co chodzi. Tutaj to wszystko jest rozmoczone, blade, brakuje silnego bodźca – tłumaczył profesor.

Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, zwracał uwagę, że władzy nie udało się odpowiednio wypromować programu. Dodał, że od razu zwyciężyła narracja, że “Polski ład” uderzy podatkami w klasę średnią. Do tego dochodzi niewystarczające wsparcie w samym jądrze obozu władzy.

Ten program ujawnił, ile tam jest konfliktów. Mówi się o podatkach i od razu wychodzi Jarosław Gowin z Porozumienia i oponuje – powiedział prof. Andrzej Rychard. Według socjologa, “w zasadniczej części elektoratu PiS model rozdawania benefitów i obietnic już tak łatwo nie zadziała” – Ludzie niespecjalnie kupują już “500 plusowe” rozwiązania – ocenił.

Źródło – TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie