Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład, czyli licytacja obietnic. Co wiemy o nowym programie PiS?

Cyfryzacja i tradycja

Podczas konferencji Kaczyński dużo mówił o tradycji i polskiej kulturze. W Polskim Ładzie znalazła się zapowiedź odbudowy polskich zabytków, w tym… Pałacu Saskiego w Warszawie. Nie jest to nowy temat, prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego już w 2018 roku, a od tamtego czasu – cisza. Cóż jednak stoi na przeszkodzie grać jedną obietnicą wiele razy?

Polska musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, który idzie do przodu. Warto być Polakiem i warto spełniać polskie aspiracje i dlatego mamy Polski Ład – nową, wielką ofensywę dla Polski! – zapowiadał euforycznie Kaczyński. Ale prezes zadba też o unowocześnianie naszego kraju.

Każdy urząd gminy, który będzie chciał, zostanie zcyfryzowany. To ułatwi wykonywanie zadań, które wiążą się z prowadzeniem gospodarki rolnej – obiecał.

Nieład PiS

Skąd rząd weźmie pieniądze na realizację założeń? Pomóc mają unijne środki z Funduszu Odbudowy, czego nie ukrywał wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda.

 W „Nowym Ładzie” znajduje się kompleksowe podejście do wielu segmentów życia społecznego. Pojawią się też dodatkowe elementy, dużo istotniejsze. To o czym pan mówi, to wycinki, fragmenty, które chcieliśmy już pokazać, bo w ramach KPO chcemy je częściowo finansować – wyznał wiceminister na antenie TOK FM.

Wczoraj posłowie KO zorganizowali serię konferencji pod hasłem “Nieład PiS”, na których przypominali o poprzednich niezrealizowanych obietnicach włazy.

– Obiecali milion samochodów elektrycznych, oszukali, obiecali 100 obwodnic, obiecali 100 tysięcy mieszkań, oszukali, obiecali drony, oszukali, obiecali luxtorpedę, oszukali. Lista megalomańskich projektów, które w ogóle nie są realizowane, ciągnie się i ciągniemówił poseł Jarosław Urbaniak.

– Zanim premier opowie nam nową bajkę, powinien opowiedzieć, jak skończyła się poprzednia. Polska miała być krajem inwestycji – komentowała posłanka Izabela Leszczyna.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie