Polityka i Społeczeństwo

Polski Ład bez Porozumienia. Koalicjant PiS brutalnie rozprawia się z rządowym programem. “Uderza w każdego Polaka”

Nie ma zgody w sprawie Polskiego Ładu wewnątrz koalicji rządzącej. Porozumienie stawia sprawę jasno – program PiS po prostu uderza w Polaków.

Ład bez Porozumienia

Oficjalnie to sojusznik PiS i członek koalicji rządzącej, ale w sprawie Polskiego Ładu brzmi jak opozycja. Jarosław Gowin – jakby nie patrzeć, wicepremier i minister – i jego Porozumienie otwarcie uderzają w Polski Ład. I jak politycy PiS mają przekonać Polaków, by zakochali się w Ładzie, skoro program nie przekonuje nawet własnego obozu?

Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowania, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków – mówił Gowin, mając na myśli m.in. kontrowersyjny pomysł z podwyżką składki zdrowotnej, który uderzy w przedsiębiorców. Ogólnie Ład uderzy finansowo w klasę średnią i przedsiębiorców, także tych najmniejszych.

Podatki w Polskim Ładzie uderzają w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzającą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy, a w konsekwencji również każdego Polaka przez postępującą drożyznę. Mamy środek pandemii… Dlaczego mielibyśmy to popierać? – pyta retorycznie Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii z Porozumienia. Zauważyła istotną prawidłowość – jeżeli pomysły PiS uderzą w przedsiębiorców, ci podniosą ceny swoich słów i tym samym Ład odczujemy wszyscy.

Porozumienie szykuje więc poprawki, które mają ograniczyć podwyżki serwowane przez PiS. Jednym z pomysłów ma być składka zdrowotna w wysokości 9 proc od pełnej kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla ryczałtowców.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie