Polityka i Społeczeństwo

Polski europoseł postawił się hegemonom. Jego rezolucja robi furorę w Parlamencie Europejskim!

UEFA zadowolona

Stanowisko Parlamentu Europejskiego będzie ważną kartą przetargową dla UEFA w przypadku kolejnych separatystycznych prób ze strony klubów-hegemonów.

Sygnał z Parlamentu Europejskiego, a zatem także obywateli UE, jest jasny: Europa i Europejczycy są przeciwni tak niszczącym projektom, jak Europejska Superliga, która zagraża wartościom sportu na naszym kontynencie. Europejska piłka nożna nie jest rynkiem wyłącznie dla interesów elit i ich zysków, ale ma być w służbie całego społeczeństwa – skomentował prezydent federacji, Aleksander Ceferin. Co dla UEFA istotne, w PE pojawił się też wątek kontrowersyjnego pomysłu rozgrywania piłkarskich mistrzostw świata co dwa lata, co ma oczywiście związek z wyciśnięciem z imprezy jeszcze większych pieniędzy. Pomysł podoba się prezydentowi FIFA Gianniemu Infantino. UEFA jest przeciwna, gdyż widzi w tym zagrożenie dla Ligi Mistrzów i EURO.

Parlament Europejski również jest przeciwny ostatnim propozycjom rozgrywania mistrzostw świata co dwa lata i wzywa organizacje sportowe do respektowania obowiązującej częstości rozgrywania wielkich międzynarodowych wydarzeń – informuje UEFA.

Źródło: Onet


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie