Polityka i Społeczeństwo

Polska przegania inne kraje świata w ponurych statystykach ws. pandemii. Słowa Morawieckiego o 17. miejscu w Europie to zwykła ściema

Pandemia

Można odnieść wrażenie, że w naszym kraju sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymyka się już spod kontroli. Jesteśmy liderami w rankingach zachorowań i umieralności.

Koronawirus na polskich ziemiach

W czwartek jako kraj znaleźliśmy się na aż trzecim miejscu w Europie pod względem liczby zgonów na COVID-19. Gorzej jest już tylko w Wielkiej Brytanii (189) i Rosji (290). To jednak nie koniec ponurych statystyk.

W powyższej kategorii Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce w skali całego globu. I tylko w siedmiu krajach świata, poza Europą, było gorzej: w USA (973), Indiach (683), Meksyku (522), Brazylii (503), Argentynie (438), Iranie (304) i Kolumbii (172).

Co dalej?

Nic też nie wskazuje na to, by proces wzrostu zachorowań i umieralności miał się zatrzymać. W czasie ostatniej doby przybyło ponad 13 tys. zakażonych, a 153 osób zmarło (oczywiście w wyniku powikłań po wirusie). Rośnie też liczba zajętych łóżek, które przeznaczono do leczenia koronawirusa (10 788), i respiratorów używanych do tego celu (851).

Rząd na froncie walki z epidemią

Jak na sytuację reaguje władza? Polska stała się tzw. czerwoną strefą epidemiczną, co w praktyce oznacza, że dzieci w podstawówkach (klasy od 4 do 8) mają przejść na nauczanie zdalne, seniorzy powyżej 70 roku życia mają pozostawać w domach, a lokale gastronomiczne będą mogły działań, ale tylko na zasadzie sprzedaży jedzenia na wynos.

Czy powyższe uratuje sytuację? Możliwe, że najgorsze jest jeszcze przed nami…

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie