Gospodarka

Polska gmina straciła ogromne pieniądze. Wszystko przez walkę z “ideologią LGBT”

Fundusze unijne się nam po prostu należały? Zadziwiająca retoryka Morawieckiego
Fot. P. Tracz / KPRM

Norweski rząd zainteresował się homofobicznymi uchwałami, przyjmowanymi przez polskie gminy. W tle są potężne pieniądze.

Fundusze norweskie to finansowy wkład Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w zmniejszanie nierówności społeczno-ekonomicznych. Fundusze przyczyniają się do umacniania fundamentalnych wartości europejskich jak praworządność, demokracja i tolerancja. W sprawie finansowego wsparcia polskich gmin, głos zabrała minister spraw zagranicznych Norwegii Ine Eriksen Soreide.

Szefowa norweskiego MSZ udzieliła kilka dni temu wywiadu dla jednego z norweskich portali – Kraśnik i inne gminy, które przyjęły uchwały anty-LGBT, nie otrzymają wsparcia finansowego z tzw. funduszy norweskich, dopóki uchwały te będą ważne.(…)Dlatego podjęłam inicjatywę w stosunku do innych krajów donatorów, Islandii i Liechtensteinu. Wkrótce wspólnie poinformujemy polskie władze, aby nie było niepewności co do tego, jak przepisy dotyczące tych funduszy będą interpretowane i wdrażane – cytuje fragment Gazeta Wyborcza.

Ile Kraśnik może stracić?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie