Po godzinach

Polki tłuką niemiłosiernie!!! MMA już tej nocy

Uwaga, dziś porozmawiamy o MMA (mixed martial arts). Każdy słyszał? W dużym skrócie to sport walki, w którym zawodnicy, wykorzystując różne style, walczą w klatce/ringu/oktagonie, w stójce i parterze. Tak, to samo co czasem robi Mariusz Pudzianowski, ale nie, nie będziemy rozmawiać o Mariuszu Pudzianowskim (dziś), bo on świetnie udaje, że jest zawodnikiem MMA. Okazuje się, że to co nam kojarzyć się może ze wspomnianym strongmanem i płatnymi transmisjami w Polsacie, za oceanem święci triumfy.

Tam są najlepsi zawodnicy na świecie. W federacji UFC (Ultimate Fighting Championship) wiele osób stało się realnie rozpoznawalnymi personami (?)  i cieszy się niemalże rolą sportowych celebrytów.

Równie ciekawe jest to, że mamy w owym UFC polskie akcenty. Kilku już fighterów znad Wisły spróbowało swoich sił w najtrudniejszej lidze świata, w większości bez realnych efektów. Stare przysłowie jednak mówi: “gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. Posłał. Z samego dna piekła!

Według serwisu UFC.com, polska zawodniczka Joanna Jędrzejczyk jest ósmym wojownikiem świata. Bez podziału na wagę i płeć, choć warto wspomnieć, że 29 letnia olsztynianka waży trochę ponad 50 kilogramów. Tłucze w tych stanach tak solidnie, że do tej pory wygrała wszystkie z 12 profesjonalnych walk, z czego połowę w osławionej i wspomnianej już federacji UFC. Oczywiście jest mistrzynią swojej kategorii, z powodzeniem broniąc pasa. Zdominowała kategorię do tego stopnia, że o ostatni musiała walczyć jeszcze raz z tą samą zawodniczką, bo ta wcześniej wypadła lepiej na tle naszej Joasi. Jędrzejczyk oczywiście wygrała.

W nocy, z soboty na niedzielę naszego czasu, znów stanie na ringu w obronie mistrzowskiego tytułu. Będzie to pierwsza gala MMA w Nowym Jorku (po latach ścisłego zakazu), a zawodnicy pojawią się w słynnej hali Madison Square Garden.

Amerykanom nie udało się wybudować robota, który mógłby stanąć naprzeciw polskiej fighterki. Postanowili więc podejść do tematu z głową i na przeciwniczkę wybrali… Karolinę Kowalkiewicz. Ma 31 lat, pochodzi z Łodzi i wywodzi się wprost z pudzianowskiego KSW. Karolina wygrała wszystkie ze swoich 10 walk. Tej nocy tylko jedna z nich będzie wciąż niepokonana, ciężko nawet wybrać, komu powinniśmy kibicować.

Jedno jest pewne, tej gali nie można przegapić!

Pełny Fight Card UFC 205: (start głównej karty walk planowany jest na 4 rano naszego czasu).

Main Event:
Connor “The Notorious” McGregor vs Eddie Alvarez (walka o tytuł wagi lekkiej)

Main Card:
Tylor “the Chosen One” Woodley vs Stephen “Wonderboy” Thompson (walka o tytuł wagi półśredniej)

Joanna Jędrzejczyk vs Karolina Kowalkiewicz (walka o tytuł wagi słomkowej):
Chris “The All-american” Wiedmann vs Yoel “Soldier of God” Romero

Kelvin Gastelum vs Donal “Cowboy” Cerrone

Miesha “Cupcake” Tate vs Raquel “Rocky” Pennington

fot. www.mmarocks.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie