Polityka i Społeczeństwo

Polki atakują Agatę Dudę tysiącami komentarzy ws. aborcji. Pierwsza Dama milczy jak zaklęta

Kornhauser-Duda
Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

Dni mijają, protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego rozlewają się po całym kraju, a Pierwsza Dama dalej milczy. I niestety, nic nie wskazuje, by to miało się zmienić.

Nawet w tak istotnej dla Polek sprawie, jak zakaz aborcji w przypadku uszkodzonego płodu, nie spowodował jakiejkolwiek reakcji Agaty Dudy. Jakiejkolwiek. Ani głosu poparcia – bo przecież i tak mogłaby zareagować Pierwsza Dama – ani głosu krytyki. Sprawy nie ma.

A głos w tak istotnej dla Polek sprawie zabierało już mnóstwo kobiet, których wsparcie może mieć dla innych znaczenie. Beata Kozidrak, Agnieszka Woźniak-Starak, Joanna Przetakiewicz, Joanna Koroniewska, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Wieniawa, Magdalena Boczarska i wiele, wiele innych.

Ale przecież nie tylko środowisko artystek i celebrytek. Jolanta Kwaśniewska czy Małgorzata Trzaskowska nie czekały, aż ktoś wywoła je do tablicy i jasno powiedziały, co sądzą o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Agata Duda? Chyba nawet najpopularniejszy polski mim, Ireneusz Krosny byłby w stanie przekazać więcej niż żona Andrzej Dudy.

A Polki wręcz domagają się jakiegoś stanowiska Pierwszej Damy. Mogą o tym świadczyć 2 tysiące komentarzy pod postem na profilu prowadzonym przez fanów Agaty Dudy. “Wstyd za Pani milczenie i przyzwolenie na to co się dzieje”, “Z roku na rok moja sympatia do Was maleje, a teraz czekam, aż zniknięcie ze sceny politycznej”, “Mnie byłoby wstyd! Jest pani kobietą, ma pani córkę, być może niebawem wnuczkę” – czytamy w komentarzach.

Andrzej Duda tak często powołuje się na swojego mentora, Lecha Kaczyńskiego. Szkoda, że Agata Duda nie czerpie z niezależności Marii Kaczyńskiej. Jej deklaracje przyczyniły się przed laty do zatrzymania antykobiecej ustawy, choć była Pierwsza Dama naraziła się wówczas na ostracyzm we własnych szeregach.

Źrodło: WP.PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie