Polityka i Społeczeństwo

Politykom PiS odebrało rozum w środku epidemii? Na mszę w intencji Dudy zaprosili licznych działaczy partyjnych

Fundusz Kościelny

Po wyczynach prezesa Prawa i Sprawiedliwości w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, szaleństwo i brak wyobraźni nie opuszcza niektórych działaczy partyjnych – Koronawirus nie jest straszny działaczom PiS z Olsztyna. Wpadli na pomysł, żeby przenieść kampanię wyborczą do kościoła i zaprosili na mszę w intencji wyboru Andrzeja Dudy na druga kadencję – pisze Gazeta Wyborcza.

Działacze PiS otrzymali w ostatnią sobotę SMS-a od szefa miejskich struktur – Członkowie i sympatycy komitetu miejskiego PiS Olsztyn zapraszają na mszę w intencji wyboru Prezydenta A. Dudy na drugą kadencję. Msza odbędzie się w niedzielę 26.04 o godz. 11 w katedrze św. Jakuba – brzmi zaproszenie.

Jeden z działaczy PiS z Olsztyna mówi, że komuś odebrało rozum – Kiedy to czytałem zastanawiałem się, czy komuś nie odebrało rozumu – mówi i dodaje, że ściągnie ludzi do kościoła w środku epidemii jest co najmniej dziwne. Nie wiem, jak sobie nasze władze partii wyobrażają taką mszę i czy np. będą wypraszać sympatyków, jeśli przyjdzie ich zbyt wielu? Będą robili selekcję według wysokości wpłacanych składek? Pomysł takiej mszy świadczy, że kierownictwo w Olsztynie traci kontakt z rzeczywistością(…) – mówi działacz.

Jak się okazało, partyjne koleżanki i koledzy mają więcej oleju w głowie niż Dariusz Rudnik, szef olsztyńskich struktur. Na mszę przyszła ich tylko garstka. Proboszcz katedry odczytał, że modli się w intencji ojczyzny i sprawujących rządy w czasie pandemii. Zaapelował także, aby zaprzestać podziałów w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie