Polityka i Społeczeństwo

Polityk Porozumienia nie ma złudzeń. “Trwanie w koalicji coraz trudniejsze do wytłumaczenia”

screen/ YouTube / Rzeczpospolita TV

Poseł Andrzej Sośnierz w radiu Tok FM został zapytany o to, czy Porozumienie opuści koalicję Zjednoczonej Prawicy. – Ja osobiście będę proponował Porozumieniu większą stanowczość w sprawach, które są dla nas fundamentalne i które są zgodne z przyjętym przez nas kierunkiem, takim jak polityka antypodatkowa – odparł.

Sośnierz: Porozumienie jest bliskie wyjścia z koalicji

Trwanie w niej [koalicji] jest coraz trudniejsze do wytłumaczenia i do tolerowania – powiedział Sośnierz. Dodał jednak, że “nie widać jakichś świetlanych i doskonałych układów na scenie politycznej, które by bardzo ułatwiały taką decyzję [wyjścia Porozumienia z ZP] odnośnie nawet dążenia do wyborów”. – Cała scena polityczna jest właściwie w rozsypce. Trzeba jednak czasem iść na ryzyko, choć istotna jest kalkulacja, jak duże jest to ryzyko – dodał.

Wiele gorzkich słów padło też nt. polskiej polityki zagranicznej. W oczach posła “to pasmo błędów, doprowadzenie do sytuacji, że jesteśmy prawie osamotnieni” na arenie międzynarodowej.

– Ubolewam, że taka jest sytuacja międzynarodowa, ale wewnętrznie też podejmujemy niefortunne dla Polski decyzje – zauważył.

Porozumienie vs. PiS

Współpraca PiS z Porozumieniem jest coraz cięższa. Teraz sytuację zaogniło usunięcie z rządu wiceminister Korneckiej. Powód? Ta krytykowała Polski Ład.

– Tę sytuację prowokuje PiS, wyrzucenie pani wiceminister Korneckiej ze stanowiska bez przyzwoitego porozumienia się z wicepremierem Gowinem, to są gesty, które trudno tolerować – stwierdził Sośnierz.

Przypomnijmy, że w środę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Powodem miało być “zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwiania budowy domów 70m2 oraz zakupy mieszkań bez wkładu własnego”.

Źródło: Tok fm

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie