Polityka i Społeczeństwo

Polityk Porozumienia bezlitosny dla nowego programu PiS. “Jest groźny dla Polski”

Screen Onet News

W sobotę poznaliśmy szczegóły Polskiego Ładu. Szczególnie podatkowe założenia nowego programu PiS wywołały szereg dyskusji. Mocne zdanie wyraził Andrzej Sośnierz. – To program groźny dla Polski – powiedział poseł Porozumienia.

Andrzej Sośnierz był gościem programu „Rzecz o Polityce” Rzeczpospolitej. Głównym tematem rozmowy był Polski Ład, nowy program PiS, w którym partia rządząca zawarła wiele obietnic. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przedstawili je na sobotniej konferencji. Nie mówili jednak o tych mniej korzystnych rozwiązaniach. Okazuje się bowiem, że na Ładzie stracą głównie przedsiębiorcy i osoby zarabiające ok. 10 tysięcy złotych brutto – najwyraźniej dla PiS kwalifikują się już one do zbioru bogaczy.

Cały „Nowy Ład” to – ja uważam – program groźny dla Polski – przyznał Andrzej Sośnierz. Polityk stwierdził, że program „wzbudza nadzieje”, które nie zostaną zrealizowane. Zdaniem posła Porozumienia program uderzy w małych i średnich przedsiębiorców.

Ci, którzy troszkę więcej zarabiają, mają to sfinansować, ale nie wskazuje się, skąd oni mają znaleźć na to pieniądze – uważa Sośnierz. Jego zdaniem nie da się w łatwy i szybki sposób poprawić jakości życia Polaków – to proces długotrwały.

– To polityka destrukcyjna, nie wskazująca skąd ten dobrobyt będzie pochodził. Na Zachodzie pochodził z pracy, silnej gospodarki. A u nas będzie pochodził z kredytów, albo ograbienia zamożniejszych – tłumaczy polityk. – Sama próba naśladowania życia na wyższym poziomie bez wskazania skąd się mają wziąć pieniądze, jak się ma rozwijać przedsiębiorczość, to droga donikąd. Zajedziemy wciąż bardzo słabą polską klasę średnią – dodaje.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie