Polityka i Społeczeństwo

Polityk opozycji liderem rankingu zaufania! Bolesny spadek Mateusza Morawieckiego

Spada zaufanie do Mateusza Morawieckiego, w przeciwieństwie do Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Nowym liderem w rankingu zaufania jest prezydent Warszawy.

Mateusz Morawiecki zaliczył bolesny spadek w rankingu zaufania, który IBRiS przygotowuje co miesiąc dla Onetu. Premier stracił aż 2,9 pkt proc. i z pierwszego miejsca spadł na trzecie. Obecnie ufa mu 38,4 proc. Polaków. Szef rządu przy tym znajduje się wysoko w odwrotnym rankingu – brak zaufania do niego deklaruje aż 53,1 proc. ankietowanych.

Liderem rankingu jest Rafał Trzaskowski, który zyskał 2,3 pkt. proc i obecnie cieszy się zaufaniem 42 proc. Polaków. Prezydent Warszawy po kilku miesiącach wraca na prowadzenie w zestawieniu. Drugi jest Andrzej Duda, któremu ufa 40,1 proc. badanych, co jest wzrostem o w pkt. proc.

Podium goni Szymon Hołownia, który ma zaufanie 38,1 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,3 pkt proc. Spory wzrost zaufania – aż 4,2 pkt proc. zaliczył Donald Tusk. Lider PO zdobył zaufanie 35,4 proc. ankietowanych. To jego najlepszy wynik od… listopada 2019. Wzrostem zaufania może cieszyć się też Tomasz Grodzki. Marszałkowi Senatu ufa 32,5 proc. Polaków, czyli aż o 5,7 pkt proc. więcej, niż w poprzednim badaniu.

Na przeciwległym biegunie, czyli w czubie rankingu nieufności, znajdują się politycy Zjednoczonej Prawicy i ich sojusznik Paweł Kukiz. Rockman jest liderem niechlubnego rankingu – nie ufa mu aż 63,3 proc. ankietowanych! Tuż za nim uplasował się Jarosław Kaczyński z wynikiem 58 proc., a podium zamyka Jacek Sasin – 54,6 proc. Dotychczasowy lider, Zbigniew Ziobro, znalazł się na czwartym miejscu. Ministrowi sprawiedliwości nie ufa 54,4 proc. Polaków.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie