Polityka i Społeczeństwo

Polityk klubu PiS rozczarowany partią rządzącą. Ostrzega ją przed “odejściem w niesławie”

– W chwili obecnej jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS, natomiast w PAP-ie pojawiła się tzw. nieoficjalna informacja czyli przeciek z tzw. najwyższego kierownictwa, że mam zostać wykluczony z klubu PiS – powiedział w czasie wywiadu z Jackiem Nizinkiewiczem senator Jan Maria Jackowski.

Senator, który wyleci z klubu PiS?

Od paru dni media informują, że senator Jackowski może zostać wyrzucony z klubu PiS.

Formalnie to się nie stało. Jestem członkiem klubu parlamentarnego PiS. Wykluczenie z klubu to nie jest jednoosobowa decyzja jakiejś osoby, to nie jest nawet decyzja prezydium klubu, to jest decyzja całego klubu, który się musi w tej sprawie zebrać fizycznie, musi być 50 proc. frekwencji. To są wszyscy europosłowie, posłowie, senatorowie. Musi być postawiony wniosek przewodniczącego klubu, nie żadnej innej osoby i musi być przegłosowany bezwzględną większością głosów – powiedział w wywiadzie Jackowski. – Nikt ze mną się nie kontaktował z kierownictwa PiS. Nikt mnie o niczym nie informował. O całej sprawie wiem z mediów i cała dyskusja odbywa się via media – dodał.

Zawiedziony polityk

Jackowski podkreśla, że jest zawiedziony PiS-em.

– Uważam, że (PiS) to był bardzo dobry projekt polityczny, z bardzo dobrym programem, z bardzo dobrą diagnozą sytuacji. Natomiast odejście od programu, błędy, które zostały poczynione powodują, że powiększa się grupa osób, które czują się rozczarowane, zawiedzione Prawem i Sprawiedliwością. Ta grupa jest coraz większa – mówił dalej polityk. – PiS może stać się kolejną formacją, która wypłynęła na bardzo dobrych hasłach dla znacznej części opinii publicznej. Niejedna z tych formacji z bardzo dużym poparciem odchodziła w niesławie i przegrywała wybory. Przed tym przestrzegam – dodał.

Jak na razie pozostaje członkiem klubu PiS. W wywiadach sugeruje już jednak, że w razie jego wyrzucenia może dołączyć do innego ugrupowania.

Czytaj również:

Źródło: rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie