Polityka i Społeczeństwo

Politycy PiS uważają, że są panami Polski. Poseł Kropiwnicki ostro o rządach Kaczyńskiego

Robert Kropiwnicki

Przed nami najważniejsze wybory ostatnich 30 lat. Kampania wkroczyła na ostatnią prostą. Tymczasem, chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z sytuacji, w której znalazła się Polska po 4 latach rządów PiS-u i wciąż nie ma pewności, że niezadowoleni z niszczenia ich kraju Polacy tłumnie pójdą do urn. Politycy opozycji mobilizują swoich wyborców, przypominając im, co uczynili ludzie Kaczyńskiego w ciągu swojej 4-letniej kadencji. Należy do nich poseł Robert Kropiwnicki, ostatnio jeden z najbardziej aktywnych medialnie polityków Koalicji Obywatelskiej. Zwraca on uwagę na najważniejsze, jego zdaniem, obszary zniszczone przez Prawo i Sprawiedliwość:

„Nasze państwo w ostatnich latach zostało zawłaszczone przez układ ludzi typu Marian Banaś i Marek Kuchciński. Wykorzystują oni dobro publiczne dla celów prywatnych i uważają, że mogą wszystko, że teraz to oni są panami Polski, bo zostali wybrani, a przez to cała władza do nich należy i wszystkie jej przynależne atrybuty, samoloty, limuzyny, lokaje, darmowe jedzenie itp. Brakuje prawdziwych instytucji takich jak NIK, Trybunał Konstytucyjny czy Sejm -pozostały fasady, – twierdzi Kropiwnicki. Zwraca uwagę na krytyczną sytuację w wymiarze sprawiedliwości: „Tymczasem w sądownictwie mamy zapaść, awansowano ludzi bardzo słabych, takich jak sędzia Piebiak i jego koledzy, a demokratycznie wybranych prezesów sądów, którzy mieli autorytet, odwołano faksem. Obecnie mamy ponad 3 miliony zaległych spraw, wydłuża się czas oczekiwania na wyrok”.

Jednak najbardziej przerażająca, bo dotycząca naszego życia i zdrowia, jest sytuacja w służbie zdrowia. – Jeszcze większe dramaty dzieją się w służbie zdrowia- zamknięto ponad 60 szpitali. Te, które zostały, mają rekordowe zadłużenie na łącznie ok 14 miliardów. To rekord. Kolejki do lekarzy się wydłużają, a przedstawiciele tej władzy twierdzą, że jest świetnie – oni są oderwani od rzeczywistości. Mam wrażenie że stracili kontakt ziemią, pochłonął ich świat gabinetów i błogiego życia na koszt podatników”.

Tak tłumaczy filozofię działania PiS-u na przykładzie ekologii czy edukacji: „Podobnie jest w ekologii i edukacji. Eksperci wskazują na znaczne pogorszenie sytuacji, a politycy PiS odwracają kota ogonem i mówią, że tym gorzej dla statystyk. Oni uważają ze jest super, a TVP utwierdza ich w tym przekonaniu”.

Kropiwnicki przestrzega przed oddaniem naszego kraju w ręce Prawa i Sprawiedliwości na kolejne 4 lata. Według niego możliwe jest zatrzymanie marszu Kaczyńskiego ku dyktaturze: „Przeciwników niszczenia Polski jest zdecydowanie więcej. Muszą tylko uwierzyć, że zmiana jest możliwa i zagłosować na opozycję. Wtedy PiS będzie musiał oddać władzę i proces degradacji najważniejszych obszarów naszego życia zostanie powstrzymany” – podsumowuje poseł z Legnicy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie