Politycy PiS rzucili się do obrony TVP, jest tylko JEDEN wyjątek. „Nie widziałem, nie chcę patrzeć”

Paski w TVP Info od dawna budzą kontrowersje. Teraz jednak stacja przeszła samą siebie. Chodzi o paski opublikowane kilka godzin po pogrzebie Mikołaja Filiksa, tragicznie zmarłego syna posłanki KO. Posłowie PiS bronią jednak TVP.

Paski TVP Info

„Politycy Platformy Obywatelskiej odpowiedzialni za śmierć dziecka – ofiary pedofila” – to tylko jeden ze wspomnianych pasków.

Posłowie PiS nie widzą w nim niczego szokującego.

– Bronię TVP – powiedział w WP wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. – Nie jestem od cenzurowania tytułów w jakichkolwiek mediach. W TVN widziałem wielokrotnie paski, że mamy problem pedofilii w Kościele. Wtedy nikt nie protestuje – dodał.

Jego zdaniem dziennikarzy TVP nie można określać mianem „funkcjonariuszami propagandy”. Mało tego, poruszył kwestię… „przekraczania granic przez opozycję”.

– Po pogrzebie konferencję prasową zorganizował Donald Tusk – atakował lidera PO Andruszkiewicz. W działaniu TVP nie widzi niczego złego.

Z kolei posłanka PiS Anna Milczanowska jeszcze przed tragedią związaną z synem posłanki PO, atakowała największą partię opozycyjną za „zmowę milczenia w sprawie przypadków pedofilii”. Dziś nie uważa, że takie słowa to błąd.

Nie żałuję tej konferencji. Nie ujawniłam danych świętej pamięci chłopca. Apelowałam do PO, bo to oni mają problem w swoim środowisku, problem ze zbrodnią, jaką jest pedofilia – powiedziała. Dodała, że „nie wyszła na konferencję, żeby podsycać emocje albo szczuć, ale chodziło o prawdę”.

W jej oczach TVP „ma prawo się bronić”.

Mieliśmy do czynienia ze szczuciem na dziennikarzy mediów publicznych – stwierdziła.

Nie ma chyba też problemu z obecną formą pasków w TVP…

„Sam traciłem dziecko”

Pozytywnym wyjątkiem w gronie PiS jest Robert Telus.

Jestem ojcem, który stracił własne dziecko. Wiem, jaka to jest tragedia. Prosiłbym wszystkie media, żeby zachować się poważnie – powiedział. Dopytywany, potwierdził, że apel ten kieruje także do TVP. Dodał jednak, że haniebnych pasków TVP „nie widział i nie chce widzieć”.

Jak jednak oceniać postawę jego koleżanek i kolegów z partii? Zdecydowanie dziwi bronienie TVP. Zwłaszcza teraz, gdy ewidentnie widać, że stacja przesadziła i ponownie przekroczyła granice, których nie powinno się przekraczać. Co gorsza, w wyniku całej sytuacji życie odebrał sobie młody człowiek.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *