Polityka i Społeczeństwo

Politycy PiS prześcigają się w skandalicznych wypowiedziach o LGBT. “Oni nie są równi ludziom normalnym”

Od paru dni polska scena polityczna debatuje na temat tego, czym jest “LGBT”. To skrót od “lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne”. To rozwinięcie budzi kontrowersje, bowiem posłowie nie wiedzą, czy pojęcie sprowadza się do tego, czy LGBT to ludzie, czy tylko ideologia.

Żalek-prowokator?

Wszystko zaczęło się na dobrą sprawę w piątek, gdy dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska zakończyła wywiad z posłem PiS Jackiem Żalkiem po tym, jak ten powiedział, że “LGBT to nie ludzie, tylko ideologia”.

Wczoraj prezydent Andrzeja Duda w Brzegu dorzucił swoje trzy grosze: – Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia – powtórzył więc niejako opinię Żalka.

Tego samego dnia, ale już wieczorem o prawach mniejszości seksualnych i znaczeniu terminu rozmawiali goście programu “Studio Polska” emitowanego w TVP Info. Jednym z nich był poseł PiS Przemysław Czarnek.

– Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości – wzywał Czarnek. – Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją – dodał.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie