Polityka i Społeczeństwo

Politycy PiS po sobotnim kongresie wściekli na Kaczyńskiego. Prezes przesadził?

PiS
Flickr.com/PiS

Spodziewaliśmy się opieprzu, ale prezes poszedł za daleko. Zrobił z nas degeneratów – mówią dziennikarzom przedstawiciele formacji Jarosława Kaczyńskiego. Kongres, który miał być wielkim świętem tego środowiska zdaje się być początkiem nowych drgań w obozie władzy, a frustracja członków partii raczej nie ma prawa pozytywnie przełożyć się na jej kondycję.

Kaczyński umie ustawiać agendę, narzucać tematy. No to narzucił: od soboty rozmawiamy tylko o tym, jak pisowcy nachapali się na państwowym – żali się inny działacz partii genetycznych patriotów.

Inny dodaje: Te rodziny, żony, dzieci ze spółek też słuchały tego w telewizorze. I jak miały się czuć? Kaczyński miał tylko postraszyć, a wywołał we wszystkich drżenie. Moim zdaniem przesadził.

Atmosfera w PiS jest kiepska. Już samo to, że Kaczyński musiał syf nazwać syfem, nie wpływa dobrze na wewnętrzne morale, a dodatkowo „Polski Ład”, który miał być wyborczym hitem hitów, okazał się zamokłym kapiszonem. Działacze rządzącej formacji w prywatnych rozmowach przyznają, że stanięcie na czele Platformy Donalda Tuska wywraca polityczną rzeczywistość.

Zabawne, że działacze partii Kaczyńskiego mówią, iż to dobrze, że Kaczyński ma Morawieckiego, ponieważ sam mógłby sobie z Tuskiem nie poradzić. Mateusz Morawiecki ma w sobie bowiem mniej autentyzmu, luzu i spontanu niż ścięte drewno ułożone w stertę. To również może wskazywać, że do wyjścia PiS z kryzysu droga jest bardzo daleka.

Przedstawiciele obozu władzy zwracają uwagę na rozprężenie, które zapanowało wewnątrz i podejrzewają, że prezes obawia się, że partia zupełnie się rozejdzie, jeśli szybko nie weźmie wszystkich za twarz. Doświadczenia minionych lat pokazują, że władzę w Polsce częściej tracą rządzący, niż zdobywa ją dotychczasowa opozycja. Ponadto Jarosław Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę, że jest u władzy ostatni raz w życiu, a to bardzo silna motywacja, której nawet Donald Tusk nie może lekceważyć i musi zachować najwyższą czujność.

Źródło: WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie