Polityka i Społeczeństwo

Politycy PiS chcą przejść na stronę opozycji? Sensacyjne słowa Donalda Tuska!

Przewodniczący PO spotkał się dziś z dziennikarzami. Donald Tusk zapowiedział wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. inwigilacji senatora Brejzy.

Tusk: “Liczymy na to, że wniosek o komisję śledczą poprą także współpracownicy obozu władzy”

Przewodniczący PO zapowiedział, że wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. inwigilacji senatora Krzysztofa Brejzy zostanie złożony na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Donald Tusk nie ukrywa, że liczy przy tym na poparcie ze strony nie tylko przedstawicieli środowisk opozycyjnych, ale także tych, którzy gwarantują dziś większość rządowi Mateusza Morawieckiego, aby w ten sposób mogli ocalić resztki swojej reputacji. Szef największej partii opozycyjnej zapowiedział starania o powołanie specjalnej komisji w Senacie, która jednak nie może mieć uprawnień śledczych.

Tusk: “Jesteśmy gotowi współpracować ze skruszonymi przedstawicielami obozu władzy”

To chyba najbardziej tajemnicza wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk na konferencji prasowej zasugerował, że toczą się rozmowy z funkcjonariuszami służb, którzy byliby skłonni odsłonić kulisy niektórych działań przedstawicieli obozu władzy. Zasugerował także, iż toczą się rozmowy z politykami PiS, którzy chcieliby przejść na stronę opozycji, aby mieć przed sobą publiczną przyszłość po upadku systemu zbudowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.

Liderzy opozycji to dla PiS terroryści?

Istotą tego problemu jest sam fakt, że takich agresywnych narzędzi do podsłuchiwania ta władza użyła nie wobec przestępców, tylko politycznych liderów opozycji. To rzecz bez precedensu w naszej historii. To największy, najgłębszy kryzys demokracji po 1989 r. – stwierdził były premier i były szef Rady Europejskiej.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie