Polityka i Społeczeństwo

Politycy opozycji brutalnie oceniają przyjaźń rządu PiS i Bąkiewicza. “Państwo polskie finansuje neofaszyzm”

irena iris szewczyk/ shutterstock

– Państwo polskie finansuje neofaszyzm i nacjonalizmmówili na konferencji prasowej posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową na temat Marszu Niepodległości. Sądy wszystkich instancji uchyliły decyzję Konstantego Radziwiłła, wojewody Mazowieckiego, w sprawie zarejestrowania nacjonalistycznego zgromadzenia. Rząd znalazł kruczek prawny i nadał marszowi charakter uroczystości państwowej, tym samym umożliwiając Robertowi Bąkiewiczowi organizację zlotu.

Każda złotówka będzie rozliczona

Parlamentarzyści nazwali Marsz Niepodległości “żałosnym spektaklem”. – Patrząc na skalę finansowania organizacji pana Bąkiewicza można powiedzieć, że państwo PiS kupiło ten marsz – mówił Michał Szczerba. – Bąkiewicz jest w tej chwili twarzą tego rządu.

Na bezczela temu człowiekowi napychane są kieszeni. Każdą złotówkę będziemy z posłem Jońskim rozliczać – dodał.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz, otrzymało od państwa w ramach Funduszu Patriotycznego 3 mln zł m.in. na sprzęt, samochody i ośrodek szkoleniowy. Wyposażenie w jakie zaopatrzyli się narodowcy, można było zobaczyć, a bardziej usłyszeć, podczas demonstracji na Placu Zamkowym w Warszawie w trakcie wiecu w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. To wtedy doszło do zagłuszania uczestników zabierających głos na ustawionej scenie. Największym skandalem było jednak zagłuszanie uczestniczek Powstania Warszawskiego.

Neofaszyści na marszu

Dariusz Joński porównał warszawski marsz do imprezy w Łodzi. Jak opisywał, nikt w Łodzi nie musiał specjalnie wywozić z trasy marszu śmietników, gruzu i płyt chodnikowych. Nikt nie miał kominiarek, a przede wszystkim nie było “zaproszonych neofaszystów”. – Tu w Warszawie odbywał się rządowy marsz, na który rząd zaprosił faszystów – mówił parlamentarzysta.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie