Polityka i Społeczeństwo

Politycy Konfederacji szykują odwet na prezydencie Trzaskowskim. W tle walka o dobre imię Bronisława Geremka

Krzysztof Bosak

Rada Warszawy przyjęła petycję w sprawie przemianowania ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Pogrobowcy z Konfederacji szykują odwet.

W ubiegły czwartek Rada Warszawy przyjęła petycję w sprawie zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. “Za” opowiedziało się 34 radnych Koalicji Obywatelskiej oraz dwójka z Nowej Lewicy. Przeciwko zagłosowało 17 radnych PiS-u, Monika Jaruzelska i jeden radny KO, który potem tłumaczył, że się pomylił.

Weekend przebiegł pod znakiem ataku wycelowanego w Rafała Trzaskowskiego – Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie.

Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. Odpowiedział mu prezydent Warszawy.

Pogrobowcy Dmowskiego zapowiadają odwet

Konfederacja zapowiedziała zbiórkę podpisów pod inicjatywą zmiany patrona sali nr 14 w budynku G kompleksu sejmowego – Dziś nosi jeszcze imię Bronisława Geremka, proponujemy, żeby została salą Dmowskiego – powiedział Robert Winnicki. Poseł podkreślił, że to Platforma Obywatelska rozpoczęła “wojnę o pomniki” – My, ideowa prawica, nie zaczynaliśmy tej wojny, ale my ją zakończymy. Nie będzie rugowania Dmowskiego z przestrzeni publicznej – dodał.

Jeśli można Dmowskiego wyrzucić symbolicznie z nazwy ronda, to równie dobrze osobę dużo bardziej kontrowersyjną i dużo mniej znaczącą w historii Polski jak Geremek – mówił Winnicki. Konfederacja liczy na wsparcie swojej inicjatywy przez Prawo i Sprawiedliwość i uda się do nich po podpisy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie