Polityka i Społeczeństwo

Politycy KO ujawniają kolejne tajemnice Szpitala Narodowego. “Pismo ministra poświadcza nieprawdę”

Koronawirus
Shutterstock

Co się dzieje ze szpitalem tymczasowym na Stadionie Narodowym? – Minister zdrowia poświadczył nieprawdę w piśmie do nas, twierdząc, że resort nie brał udziału w jego tworzeniu, w tym w szacowaniu kosztów procedur medycznych – oświadczyli wczoraj posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński.

Joński i Szczerba badają temat szpitala na Stadionie Narodowym

W czasie wtorkowej kontroli w Ministerstwie Zdrowia dotyczącej procedur tworzenia tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym posłowie Szczerba i Joński otrzymali pismo od ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W tym zapewniano, że resort nie brał udziału w przygotowywaniu szpitala, w tym w szacowaniu kosztów procedur medycznych. Z kolei wczoraj parlamentarzyści byli na kolejnej kontroli w spółce PL2012plus, która jest operatorem stadionu PGE Narodowy.

– Dzisiaj możemy powiedzieć wprost, pismo ministra zdrowia poświadcza nieprawdę. Dotarliśmy w ramach kontroli poselskiej do dokumentu, którym jest zlecenie ministra zdrowia z 29 października br., wydane Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, by agencja ta przygotowała propozycję modelu szacowania kosztów szpitala tymczasowego – powiedział Szczerba.

Większe kontrowersje budzą koszty prowadzenia szpitala.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie