Polityka i Społeczeństwo

Politolog nie ma litości dla władzy. “Rządy PiS ośmieliły ludzi całkowicie pozbawionych kompetencji”

Flickr/Edvard Kožušník/©kozusnik.eu

Prof. Marek Migalski niegdyś był ważnym politykiem PiS. Teraz jest jednym z najbardziej zagorzałych krytyków partii. – Kiedyś środowisko Kaczyńskiego potrafiło wygenerować na stanowisko RPO dr. Kochanowskiego. A dziś… dało radę wygenerować jedynie kandydatkę taką, jak pani Staroń. To naprawdę mocno pokazuje, co stało się z PiS przez te lata i jaki rodzaj ludzi otacza teraz prezesa – powiedział portalowi NaTemat.pl.

Migalski uderza w PiS

Migalski nie ma dla Staroń litości.

Lidia Staroń udowodniła swoimi wypowiedziami, że całkowicie nie nadawała się na stanowisko RPO. Ujawniła braki z zakresu podstawowej wiedzy prawniczej, a przecież ustawa wymaga, by kandydat na Rzecznika “wyróżniał się wiedzą prawniczą” – powiedział. –  Tylko pod rządami PiS takie osoby, jak pani Przyłębska i pan Piotrowicz czy pan Obajtek mogły wpaść na pomysł, że naprawdę nadają się do pełnienia odpowiedzialnych funkcji – dodał.

Jak dodał, to “rewolucja aspirantów”. Chodzi o “ludzi, którzy w normalnych warunkach konkurencji nie mieliby żadnych szans na objęcie nawet podrzędnych stanowisk”. – Tymczasem Kaczyński dał im najważniejsze państwowe posady. Oni będą mu za to wdzięczni i wierni do końca życia – dodał.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie