Polityka i Społeczeństwo

Policjantka, którą przyłapano na kradzieży, wciąż pracuje w policji. Usprawiedliwiła się… ciążą

OleksSH / Shuttertock

Przyłapana na kradzieży policjantka nadal służy w formacji. Nieoficjalnie mówi się o jej “mocnych plecach” w Komendzie Wojewódzkiej.

“Gazeta Wyborcza” opisuje przypadek policjantki z Łodzi przyłapanej na kradzieży ubrań w galerii handlowej. 32-letnia kobieta była obserwowana przez sklepowego detektywa i gdy nabrał on pewności, że wynoszone są drogie ubrania, powiadomił policję.

– To nie była jakaś bardzo młoda dziewczyna z pensją mundurowego z najniższą grupą zaszeregowania. To funkcjonariuszka z samej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – mówią “Wyborczej” funkcjonariusze.

Aby tego było mało, kobieta służy w wydziale technik operacyjnych, a to jest jedna z najtajniejszych komórek w formacji.

Policjantka została zawieszona na trzy miesiące. Zawieszenie zaraz się kończy i jak słychać wśród łódzkich funkcjonariuszy, pewnie wróci do pracy. – Jej linią obrony są zaburzenia hormonalne, bo w momencie zdarzenia była w ciążymówi wysoko postawiona policjantka z komendy wojewódzkiej. Policjanci mówią, że jeżeli ciąża powoduje kleptomanię to bardzo jej współczują. – Jeśli pani ma jakieś zaburzenia, to bardzo jej współczujemy, ale w takim razie tym bardziej nie powinna pracować w policji, a już na pewno nie w wydziale, który ma dostęp do szeregu niejawnych informacji – oceniają.

Sprawa może mieć drugie głębokie dno. Nieoficjalnie można uslyszeć, że 32-latka pochodzi z rodziny o “policyjnych tradycjach”. Według informacji “Gazety Wyborczej” w łódzkiej Komendzie Wojewódzkiej pracuje jej mąż i teściowa. Teść był w przeszłości naczelnikiem elitarnego wydziału.

Źródło: Gazeta Wyborcza

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie