Polityka i Społeczeństwo

“Policja użyła siły”, “Zostałam uderzona z premedytacją”. Posłanki opisują wczorajsze starcia aktywistów LGBT z policją

Policja sięga po desperackie metody rekrutacji. Tak PiS zniszczyło autorytet służb
fot. Shutterstock/Szymon Mucha / Zdjęcie poglądowe

W piątek po południu przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii miał miejsce protest przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywisty LGBT Michała Sz. W gronie manifestantów byli politycy opozycji. Doszło jednak do starć z policją. Posłanka KO Magdalena Filiks twierdzi, że została uderzona w klatkę piersiową.

Cios w posłankę

Posłanka nie była jedyną, która ponoć oberwała od policji. Reporter Radia ZET Maciej Sztykiel napisał na Twitterze, że także został uderzony, a nawet powalony na ziemię przez policjantów.

Sama Filiks uważa, że została uderzona. – To się wydarzyło, gdy odjeżdżało auto z Margot. Obserwowałam, co się dzieje wokół mnie. Ten policjant stał metr ode mnie. Pytałam z legitymacją poselską w ręku, co się dzieje. W tym momencie ten pan z premedytacją i świadomie uderzył mnie w klatkę piersiową. To była agresja, którą on na mnie wyładował – powiedziała.

Policja używała siły fizycznej wobec posłów. W zamieszaniu zostaliśmy popchnięci i przewróceni. Nie jestem jednak w stanie ocenić, na ile było to intencjonalne – powiedziała z kolei Onetowi posłanka partii Razem Magdalena Biejat.

W mediach społecznościowych zamieszczono film, na którym widać co działo się potem.

https://twitter.com/bimbol_jg/status/1291842440471642113?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1291842440471642113%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2Fwydarzenia%2Fpolska%2Fprotest-w-obronie-zatrzymanej-aktywistki-poslanka-ko-zostala-uderzona%2F6468x9d

Zero tolerancji

Z relacji TVN24 wynika, że manifestanci próbowali blokować radiowozy. W efekcie kilka osób zostało zatrzymanych. – W trakcie zatrzymania aktywisty tłum utrudniał działania policjantów. Wobec najbardziej agresywnych osób podejmowane są interwencję. Zero tolerancji dla łamania prawa – podkreśliła policja na Twitterze.

Źródło: Twitter, wp.pl, Onet, PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie