Polityka i Społeczeństwo

Polexit przesądzony? Słowa tego polityka mrożą krew w żyłach

Shutterstock

Obóz władzy rozpoczął zabawę z zapałkami. Ryszard Terlecki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, rzucił groźbą wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Ryszard Terlecki nie jest posłem z piątego szeregu, który zagościł w salce katechetycznej w małej miejscowości. To wicemarszałek Sejmu, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego i jego żołnierz. Na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, w kontekście ostatnich problemów Polski z Komisją Europejską, powiedział, że “powinniśmy myśleć nad tym, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia”.

Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, no to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić (…), ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i coś, co organiczny nasz rozwój – powiedział Ryszard Terlecki.

Do tej pory partia władzy broniła się przed zarzutami o Polexit, mówiąc, że to są wymysły opozycji. Od wczoraj nie ma już żadnych wymysłów ani domysłów ponieważ mamy do czynienia ze słowami pokazującymi czarno na białym sposób myślenia obozu władzy o europejskiej wspólnocie. Wypowiedź Ryszarda Terleckiego wpisuje się w strategiczne cele Federacji Rosyjskiej, którymi jest m.in. osłabianie wśród obywateli poczucia więzi z Unią Europejską.

Utrwalacze ruskiego ładu mówią jak jest. Dziś Terlecki przedstawił ich PiSowski manifest. Chcą nam Polskę wyprowadzić z Unii! – napisał Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Słowa wicemarszałka Sejmu momentalnie obiegły media społecznościowe. Wiele internautek i internautów skomentowało je w sposób, który nie nadaje się do cytowania i nie ma się co dziwić oburzeniu. Te delikatniejsze określenia to “szaleńcy”.

Unia Europejska nie pozwala im kraść, nie pozwala zamienić sądownictwa w narzędzie represji, nie pozwala naruszać praw człowieka. To im przeszkadza – napisała jedna z internautek

Jest dwóch polityków PiS, którzy otwarcie mówią, co myślą i należy ich uważnie słuchać – PJK i marszałek Terlecki – pisze Renata Grochal, dziennikarka Newsweeka (PJK to Jarosław Kaczyński)

https://twitter.com/Renata_Grochal/status/1435673581430747141

Tworzenie gruntu pod polexit już trwa. Unia ma być taka, jaką chce PiS, inaczej nas z niej wyprowadzą – komentuje Łukasz Kubiak.

 

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie